Zemský Trubač
  Dnešní datum: 15. 04. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

téma * Hádanky
Vydáno dne 01. 01. 2013 (1650 přečtení)

Další díl hádanek je na světě. Přeji příjemnou zábavu.




otaznik

Jako tradičně začnu zhodnocením minulých hádanek. Myslel jsem, že to bude jednoduché, ale k mému překvapení opak byl pravdou. Na email mi nepřišla ani jedna správná odpověď. Pár náznaků dobrého řešení jsem zaznamenal u Alarica a Swifta a patří jim obdiv, že se do toho pustili.
No a co se mělo luštit? Pod první hádankou byla skrytá beruška, takže správnou odpovědí bylo slunéčko sedmitečné. No a mohli jste na to přijít tak, že jste vzali tolik počátečních písmen, kolik bylo uvedeno za závorkou. Druhá hádanka byla opravdu velice jednoduchá. Prvky dle periodické tabulky prvků vám daly slovo alkoholik.


Toto je "znění" první hádanky.

hadej

Kdo zjistí co to znamená?

oddelovac

V druhé hádance si budeme trochu hrát. Tak vám přeji hodně štěstí.
Zlý černokněžník uvěznil mudrce. Dal mu ale šanci se osvobodit, pokud nad ním zvítězí v jeho oblíbené hře. Zde jsou pravidla černokněžníkovy hry: Uprostřed místnosti je stůl, kterým lze otáčet, a jsou na něm čtyři mince uspořádané do čtverce – 2×2. Kdy na dvou mincích je pana a na dvou orel. Mudrc má zavázané oči, takže nic nevidí. Aby nad černokněžníkem zvítězil, musí otočit všechny mince tak, aby na všech mincích byla panna nebo na všech orel.
Najednou může sáhnout pouze na dvě mince. Tyto mince může dle své vůle otočit. Poté černokněžník tácem zatočí a mudrc může hrát znovu. Jakmile jsou všechny mince otočeny stejně, černokněžník to mudrcovi oznámí a propustí ho.

Mudrc pozná dle hmatu pannu od orla. Musí také vždy mince nechat na svém místě, ve čtverci. A pokud by spoléhal jen na náhodu, tak bude mít kvůli černokněžníkově magii pořád smůlu a úkol nikdy nesplní.

Jakým způsobem může mudrc s jistotou obrátit mince tak, aby na všech byla panna nebo na všech orel?

Své odpovědi posílejte na email anduriel@centrum.cz a pokud budou správné, dozajista získáte nějakou odměnu.



[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Anduriel | Počet komentářů: 191 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1647 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1223 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1135 hl.)
 
Je mi to jedno (1097 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1059 hl.)
 
Nečtu to tu (1206 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7367

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist