Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Khaalidův osud - část šestá
Vydáno dne 01. 12. 2012 (1422 přečtení)

Po měsíci jsem zpět. Pokud jste zapomněli, kde jsme minule skončili, koukejte si to četbou minulých dílů osvěžit. V tomto díle se vracíme zpátky do Britainu a budou se dít věci...
Bylo tomu již několik hodin co se beze stopy vytratili Abny s Khaalidem. Bojovníci v Britainském podzemí pořád zápasili s šokem. Únos Sira Gabriela, Thorixova zrada, náhlý vpád Morgany le Fay a její družiny, to vše hrdí rekové jen tak nemohli skousnout. Za normálních okolností by již dávno probíhalo usilovné hledání našich dvou zmizelých gerojů, ale v dané konstelaci bylo pochopitelné, že se tímto “detailem” znepokojoval snad jenom Anduriel. Marně všechny několikrát upozorňoval na nepřítomnost Abnyho a podivné vytracení se Khaalida. Přítomní bojovníci již několik hodin rozebírali, co se vlastně v posledních hodinách stalo. Lincoln, Selina, Haku, Twitch, Fronzen, Alaric, a Harvester spolu s Andurielem vyprávěli, jak to vlastně bylo s výpravou za podivnými zvuky do hlubin pod Britainem.

„Byla to od začátku léčka“ začal Harvester.
„Když jsme je našli, jak si tam ti draci v klidu trůní jako nějací králové ve výslužbě, okamžitě jsme poznali, že je něco špatně“.
Z dějin země Kelevarské všichni věděli že nebylo nic výjimečného nalézt draky v podzemí. Ne že by tam na ně čekal nějaký poklad nebo něco zajímavého. Draci byly známí svou nevypočitatelností. Mnozí lidé si prostě mysleli, že draci se do podzemí uchylují pouze a jen kvůli zábavě. Jako by snad tušili, že otřesy, které tam způsobují, jsou pro lidi na povrchu naprosté peklo. Andurielovi se nedařilo uklidnit rozrušené bojovníky. Po chvíli však přece jen Harvester mohl pokračovat.
„Ti draci po sobě plivali oheň, křídly mlátili do zdí kolem sebe. V okamžiku, kdy jsme dorazili a připravovali se na boj, však přestali. Chvíli na nás bez jakékoliv aktivity koukali a pak se odebrali do ještě větší hloubky. Asi museli znát ještě jinou cestu na povrch. Je naprosto jasné, že za to všechno může nějaká mocná magie a není těžké odhadnout, vážení, kdo je za ní odpovědný. Slovo si vzal Lukasso. Byl jedním z těch, které Sir Gabriel na výpravu do hlubin nevyslal.
„Moc nechápu, proč na vás tedy nezaútočili. Je skoro jasné, že by jste neměli šanci. V těch úzkých prostorách by vás oheň sežehnul během několika vteřin.“
V podobných úvahách pokračovali ještě drahnou chvíli. Byl to znovu Anduriel, paladin, který po únosu Sira Gabriela převzal s naprostou samozřejmostí vedoucí roli, kdo jasně zavelel:
„Tady už jsme zbyteční, pojďme na povrch a budeme pokračovat v budově Řádu“ Všichni souhlasili.

Když konečně vyšli na povrch, byla už zase noc. Čas jakoby plynul rychleji. Fronzen a Arkan nesli s nelibostí, že musí do budovy Řádu. Za normálních okolností to byly jejich nepřátelé a pouze zoufalá situace, ve které se nacházeli, a Andurielova osoba je přesvědčila. Velmi podezřele začala nepřítomnost Khaalida a Abnyho působit konečně i na ostatní. Vyslali Twitche, Hollywooda a Lady Elizabeth do Abnyho domu. Po chvíli se vrátili s nepořízenou. Začali mít neblahé tušení. Noc byla neuvěřitelně jasná. Hvězdy, jakoby si nic nedělali z událostí posledních hodin, a nad Britainem rozehrávali neuvěřitelné představení. Skupinka bojovníků z podzemí došla do budovy Řádu. Neobešlo se to bez poznámek Hollywooda.
„Za jiných okolností by jsme tu ty zločince z Chaosu netrpěli“
Fronzen už sahal po meči, Arkan ho naštěstí stačil uklidnit. Šarvátka byla to poslední, co teď mohli potřebovat. Usadili se do velké místnosti. Lukasso všem připravil lahodný nápoj, ve kterém se dala poznat lahodná medovina z Trinsických sklepů.
„Vy oslové jedni ! Jasně, teď vás chceme otrávit….“
Fronzen s Arkanem se moc neměli k pití a to neušlo pozornosti na svůj nápoj jistě hrdého Lukassa. Diskuze pokračovala tam, kde v podzemí skončila. Lady Elizabeth s nimi nebyla. Anduriel ji vyslal hledat Abnyho. Po další půl hodině se rozrazili dveře do místnosti. Byla to právě Elizabetha. Vypadala velmi rozrušeně. „Uklidni se,“ vyzval jí Anduriel.
„Co se stalo, Elizabetho?“
„Na p-polích za Britainem,“ sotva lapala po dechu
„Máme ji, zajali jsme ji,“ vzrušeně pokračovala.
„Ale koho, co se sakra stalo“ ptali se teď skoro všichni přítomní.
„Morgana!. Zajali jsme Morganu“

Na sobě měla jenom kus hadru. Našli jí nahou a plní opovržení ho po ní hodili při vstupu do Britainu. Dobře věděla, že ta budova, do které vstupuje, je budovou Řádu. Měla spoutané ruce, zalepena ústa, kouzlem skoro znecitlivěné nohy. Nemohli si dovolit jakýkoliv risk. Morgana mohla sotva jít. Procházela dlouhou a širokou chodbou. Míjela prakticky všechny přítomné. Dívala se do země. Pouze Lukassovi věnovala dlouhý, těžce dešifrovatelný, pohled. Tušila je, že je přímo ve středu budovy. Byla usazena na rozviklanou židli v malé místnosti. Asi po pěti minutách vstoupil do místnosti Anduriel. Beze slova se posadil naproti Morganě. Mlčeli. Po chvíli si Morganna přece jen vzala slovo.
„Jsem ráda, že vám draci neublížili. Kouzlem jsem jim to zakázala.“
Anduriel stále mlčel.
„Pokud si myslí, že mě tahle lež má obměkčit nebo snad vyvézt z míry, tak se velmi mýlí,“ pomyslel si.
Morgana se usmála. Věděla, že Andurielovi může věřit. Byla velmi dobře obeznámena se všemi Scionovými špehy a Anduriel k nim nepatřil. Právě naopak. Scion několikrát jasně řekl, že ten, kdo by mu přinesl hlavu toho zpropadeného paladina, bude zahrnut jeho přízní.
Bylo na čase vyložit karty na stůl.
„Úplně vidím, co se ti teď honí hlavou, paladine. Proč jsme jí našli u Britainu nahou a bezbrannou? Je to nějaký sofistikovaný plán Sciona o proniknutí přímo mezi nás? Byla to ona, kdo přinutil zradit Thorixe? Má něco společného se zmizením Abnyho a Khaalida?“
Při zmínce o dvou pohřešovaných sebou Anduriel trhl. Potvrdily se jeho nejhorší obavy. Přestal se kontrolovat. Vyskočil ze židle, ženu chytl za vlasy a přiložil ji dýku pod krk.
„Kde jsou! Mluv! To v sobě vy nekromanté nemáte ani zbytek nějaké cti? Co jste s nimi udělali. Mluv už, jinak tu zemřeš a na tvých kostech budou hodovat krysy v Britainském podzemí.“

Morgana jakoby čekala na tento výbuch zlosti. Zuřícímu a nesoustředěnému paladinovi sebrala dýku a převzala kontrolu nad situací. Věděla, že je otázkou několika sekund, než do místnosti vtrhnou ostatní. Ty stěny měli určitě uši. Chvíli držela Anduriela v šachu. Dýkou klouzala od jeho šíje až po jeho mužství. Následně mu něco pošeptala do ucha a dýku odložila na stůl. Právě v tu chvíli do místnosti vtrhli ostatní. Morganu okamžitě znovu spoutali. Nevěřícně se snažili přijít na to, jak je možné, že se dostala z těch několikrát kontrolovaných pout. Na nic rozumného nepřišli.
„Jděte všichni pryč. Okamžitě!“
Anduriel byl očividně velmi rozrušený a křičel. Bojovníci ho neochotně poslechli. Jako poslední místnost opustila Lady Elizabetha.
Morgana znovu promluvila.
„Co kdybych ti řekla, že už nejsem Nekromant. Co kdybych ti řekla, že společně s Thorixem a Abnym jsme vymysleli plán, který má nadobro skoncovat se Scionem. Opravdu jsi nepřemýšlel o tom, jak mohl někdo takový jako Thorix zradit? Dobře mě teď poslouchej, musíš mi teď věřit, není času nazbyt. Thorix, Abny, Khaalid a Sir Gabriel jsou prozatím v bezpečí. Stojí u vchodu do podzemní chodby vedoucí ke Scionovi. Nebude očekávat další zradu. Již byl informován přímo z Britainu, že únos Sira Gabriela proběhl přesně podle plánu a během několika hodin k němu má být předveden.“
Andurielovi ta slova, která teď slyšel od nechvalně proslulé Morgany le Fay, nedávala vůbec smysl. Měl tolik otázek. Morgana to asi vytušila.
„Je mi jasné, že mi nevěříš. Snad tě trochu nahlodal Thorixův vzkaz, který jsem ti před chvílí pošeptala. V tvých očích mohu číst to obrovské množství otázek, které máš. Mohla bych ti tu říct o rituálu Draconis, který mě za cenu mého života zbavil věrnosti na Scionovi. Mohla bych ti říct o proroctví, které prakticky předurčuje Khaalida k tomu, aby zabil Sciona. Ale jenom bychom tu ztráceli čas. Naprosto zásadní teď je, abys mi uvěřil. Potom můžeme pokročit dál. Je ještě mnoho věcí, které je potřeba udělat....“
Anduriel to už nevydržel a Morganu přerušil.
„I kdybych ti chtěl věřit, jak mám přesvědčit ostatní? Poslední týdny a měsíce nás potkává jedna pohroma za druhou. Scion vítězí na plné čáře. Morálka je na bodu mrazu. Kdyby to bylo na nich, tak už tě Harvester mučí, aby si nám prozradila vše co můžeš.“

Morgana věnovala Andurielovi úsměv plný porozumění.
„Je mi jasné, že jsem teď úhlavním nepřítelem. Že za to, co jsem ve jménu Sciona v minulosti spáchala, by mě každý nejraději viděl skučet na skřipci. A za své hříchy jsem ochotná zaplatit svou cenu. Ale uvědom si prosím, že na tvém rozhodnutí teď pravděpodobně závisí životy čtyř lidí, kteří co nevidět budou čelit Scionovi. A bez naší pomoci to nezvládnou.“
Anduriel měl pocit, že praskne hlava. Znovu a znovu zvažoval každé slovo, které mu během uplynulých minut Morgana řekla. Paradoxně se nejvíc bál toho, že by mluvila pravdu. A oni tu ztráceli drahocenné minuty, které také mohli stát život nejenom Sira Gabriela. Proto jeho následující slova nemohla znít jinak.
„Je sice hezké, že si mi přinesla vzkaz od Thorixe, který ti musel říct jen on sám. O naší deset let staré výpravě na Ilshenar mohl vědět pouze on. Ale musím brát v potaz i to, že Thorix již není náš spojenec a tohle všechno je jenom jedna velká léčka. Potřebuji nějaký pádnější důkaz. A ty sama si mi vnukla nápad. Pokud je to opravdu tak, jak říkáš, a Thorix s Abnym na tobě provedli rituál Draconis, tak se prostě přeměň v draka. Žádný nekromant nemůže sdílet svou pozemskou schránku s něčím tak ušlechtilým, jako je drak. Přeměň se a bude to jasné.“
Morgana to čekala. Vzhledem k rozměrům místnosti nebylo možné Anduriela okamžitě srazit do kolen tím nadpozemským aktem.
„Souhlasím, udělám to,“ řekla jenom.
„Ale je tu pár věcí, které musíš vědět”

Anduriel nehodlal ponechat nic v náhodě.
“Lukasso, za chvíli se ti určitě osobně omluvím, ale teď tě musíme zadržet. Morgana tvrdí, že jsi Scionův špeh, a já jí hodlám dát šanci, aby nám to dokázala.”
Lukasso se smál na celé kolo. Ostatní také. Představa jednoho z hlavních představitelů řádu jako Scionova špeha přišla všem naprosto absurdní. Elizabetha snad jenom z respektu k Andurielovi tasila svůj meč a aby se neřeklo, tak jím “ohrožovala” Lukassa. Andurielův postup všem připadal naprosto směšný. Slovo krutého přisluhovače Sciona proti slovu Lukassa?
Všichni se odebrali do dvora budovy řádu. Přítomní bojovníci se rozprostřeli po pavlači. Uprostřed dvora stála Morgana a s ní Anduriel.
“Asi budeš muset trochu ustoupit,” řekla mu.
Anduriel tak učinil. Pořád sice odmítal uvěřit, že se teď to “něco” stane, ale zkušenosti ho naučili opatrnosti. Zvědavost všech přítomných byla veliká. Fronzen si pro jistotu přinesl svojí legendami opředenou sněhovou kuši. Mezi dětmi se vyprávělo, že umí vrhat blesky, ale pravdou bylo, že to byla stará oprýskaná kuše, vyrobená z kdysi vzácného dřeva.
Během několika následujících vteřin se událo hned několik věcí. Morgana se naprosto suše přeměnila ve velkého zlatého draka. Elizabetha omdlela. Anduriel vystartoval směrem k Lukassovi. Od něj vylétlo několik šedých paprsků, které omráčili bojovníky, co u něj stáli.
Nedal se však na útěk. Místo toho poklekl na kolena a začal cosi mumlat. Po chvíli z oblohy přiletl velký černý orel. To vše se odehrálo během několika málo sekund.
“CHYŤTE TOHO ORLA” řvala Morgana pořád přeměněná v draka. Chtěla směrem k Lukassovi vyslat ohnivý pozdrav, ale situace byla příliš nepřehledná. Nebezpečí zranění nebo smrti ostatních bylo příliš velké.

Anduriel už byl skoro u něj. V tu chvíli proťal Lukassovu lebku šíp. To se vzpamatoval Fronzen. Špeh padl na zem mrtvý. Velký černý orel roztáhl svá křídla a vznesl se do vzduchu. Jenom o několik centimetrů ho minula čepel Harvesterova meče. Stejně tak šíp z Fronzenovy kuše. Bylo to marné. Orel ještě jednou obkroužil dvůr budovy řádu a vznesl se do výšky nad Britain. Po chvíli po něm nebylo ani vidu ani slechu. Morgana se mezitím přeměnila zpátky do své lidské podoby. Doběhla k Andurielovi, který se vzpamatovával ze šoku. Seděl u mrtvého těla Lukassa. Kolem něj se tvořila čím dál větší kaluž krve.
“Vzpamatuj se, paladine,” promluvila k němu Morgana.
“Scion už všechno ví, musíme jednat rychle. Gabriel, Khaalid, Abny a Thorix jdou do pasti”[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 123 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist