Zemský Trubač
  Dnešní datum: 31. 05. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Trh, peníze, mamon – kapitalista Khaalid na Kelevaru.
Vydáno dne 01. 10. 2012 (1696 přečtení)

V tomto článku se nedozvíte tajné fígle a doporučení k tomu, jak vydělat plno peněz na Kelevaru. Přečtete si tu, jak peníze rozhodně nevyděláte. Pro někoho to bude čtení vtipné, pro jiného zase smutné. Já jenom doufám, že pro naprostou většinu to bude alespoň trochu poučné.
Nalijme si čistého vína, přátelé. O peníze jde vždycky až v první řadě. V mých minulých pokusech o zamyšlení a nějakou reflexi hráčského života na Kelevaru jsem položil rovnítko mezi reálným světem, ve kterém žijeme a světem Kelevarským, ve kterém hrajeme. Posteskl jsem si, že těch svinstev, které člověk musí vytrpět ve svém životě, by nemuselo být tolik i v tom světě určeném na odreagování, světě Kelevarském. Již dříve jsem jsem se trochu věnoval svým pokusům vydělat nějaký ten zlaťák na trhu. Dnes to trochu rozvedu. Mnozí zkušení hráči mohou brát následující řádky jako úsměvné pokusy začátečníka. Mnozí nepřejícní hráči budou brát následující řádky jako jakýsi pokus o skrytou reklamu na můj business. Mým cílem ale je bez vytáček a polopravd popsat mojí zkušenost s vyděláváním peněz. Třeba si z toho nějaký nováček vezme ponaučení a nebude opakovat stejné chyby jako já. Chybami se člověk učí a já už bych měl být sakra poučený. Takže jdeme na to. Koneckonců, co nejhoršího se může stát. Maximálně mě vyhodí z redakce. Ano, na konec tohoto odstavce by se hodil, ten tolik oblíbený a pro nás redaktory zakázaný, smajlík.

Začalo to hned po vyjití z tutoriálu. To úžasné první setkání s trhem. Kdyby se mi tenkrát někdo podíval do očí, viděl by tam obrázky amerických jednodolarovek. Nějaké trénování boje, chození dungů, vybírání guildy, to vše šlo stranou. Chtěl jsem být nechutně bohatý. S penězi jde všechno, říkal jsem si. Proč posilovat, když si můžu koupit ochranku, nabízí se nevtipné přirovnání. Ano, tak jsem uvažoval. Peníze očividně hýbaly i Kelevarem. Dnes už vím, že si všechno musím vykousat jako medvěd. Po příchodu na trh jsem začal obcházet stánky. Můžete hádat dvakrát, který miliardář mě hned po pár minutách ohromil. Dva stánky Cristina Belaforta nešlo přehlédnout.

CristinePomyslná kolečka v mojí hlavě začala šrotovat. Když jsem byl malý a hloupý, chtěl jsem obchodovat na burze. A tak jsem hned dostal první nápad. Když přece skoupím nějaké zboží, bude ho nedostatek a cena zákonitě poroste. Mé uvažování trvalo jenom pár minut a já se rozhodl udělat si talent na kopání. Rozpohybuji trh s rudami, říkal jsem si. Pomocí extrémního nasazení (přiznávám, pár dní jsem nespal a místo učení na zkoušky jsem pár dní a nocí kopal zásoby rud a trénoval na kopáčský talent) jsem založil svůj první stánek. Stánek, se kterým jsem si předsevzal ovládnout trh s rudami na Kelevaru. Zde je na místě zmínka o mé blbosti. Ano, není to poprvé ani naposledy, kdy jí v tomto článku vidíte. Jaksi jsem pozapomněl, že jsem ve hře teprve několik týdnů, a jiní hráči tu hrají už roky.

Stanek


Stánek se rozeběhl slušně. Rozhodl jsem se udělat promo akci a ceny všech rud, které jsem do té doby vytěžil, podhodnotit. Taková otevírací akce, říkal jsem si. Podhodnocené ingoty, které jsem těžil týden, byly pryč během jedné noci. Akce se minula účinkem. Pár lidí možná zaregistrovalo, že se otevřel nějaký nový stánek, ale mojí výhodnou reklamní akci si pravděpodobně užil pouze jeden šťastlivec, který k mému stánku tu noc zavítal a vše během pár minut vykoupil. Nevadí, říkal jsem si. Peníze mám, budu teď pořád hodně těžit a navíc zavedu i výkup. Po chvíli byly všechny peníze pryč. Ze strachu, že mě do výkupu nikdo nic nenahází, jsem samozřejmě nadhodnotil ceny. A nedal ty tolik doporučované limity na výkup. Takže, abych to zrekapituloval. Ještě před několika dny jsem měl na stánku několik tisíc kusů od každé běžné rudy. Ceny jsem podhodnotil a ingoty byly pryč během jediné noci. S několika stovkami tisíc zlatých jsem rozjel výkup bez limitů. Další den jsem měl na stánku ve výkupu 8 kusů rose, 12 kusů agapite, 42 kusů valorite, 19 kusů titania, 88 kusů copper, 50 kusů shadow a 19542 kusů silveru, které sem já blbec vykupoval za 20 zlatých. Svůj trapný neúspěch jsem si nechal pro sebe a stánek na pár dní zavřel. V očích jsem ty dotyčné dny (dnes je popisuji jako doba temna) neměl jednodolarovky, ale červeno. Těžil jsem ještě víc. BloodyJoe si na ty dny velmi dobře pamatuje. Ráno v 8 se zastavil na Kelevaru a já byl v dolech, v noci ve 3 hodiny se ve hře zastavil znova a já byl v dolech. Znovu se mi podařilo vykopat několik tisíc kusů rud (od každého) a bylo na čase rozjet stánkový prodej 2.0.


Tentokrát jsem ceny nastavil snad až příliš vysoké a k mému stánku za první týden zavítal snad jenom opilý Ludra. Ale stánek ve své podstatě fungoval a já si mezitím dodělal talent. Největší změna byla, že jsem mohl těžit opály. V tu chvíli jsem to netušil, ale prokopal jsem se do zlatého opálového věku. Nebylo dne, kdy by se na trhu nenašel nějaký člověk, který se nabízel, že by ode mne opály za 25000 vykupoval. Pár jsem jich takto dokonce prodal. S průměrem 5-7 opálů denně to pro mě byl skvělý business. Ale jak se říká, pýcha předchází pád. A ten můj bolel.

Mým největším konkurentem v těchto šťastných dnech byl(a) White Widow. Somrák, poflakující se na trhu nebo v dolech. Něco jako já. Ty 4 doly na Avatarově ostrově nám byly malé. Začaly se objevovat ústrky, léčky, přivolávání PK. No, nebyli jsme zrovna přátelé. Dokonce jsem White Widow podezříval, že kvůli možnosti ochrany od PK vstoupil ke Cannibalům, což jsem vnímal jako obrovskou nespravedlivost nekalou hru. Co se stalo, stalo se, a já to u výše napsaného ponechám. Pro vás je teď důležité vědět, že někdy v této době jsem oprášil myšlenku ovládnutí trhu pomocí vykoupení nějaké suroviny. A tak se já blbec rozhodl vykupovat opály. Podpořen mým spolubydlícím Suppleskem (Neprodávej to, ty vole, za třicet tisíc, ta cenu poroste nad čtyřicet) jsem začal skupovat všechny opály na trhu. White Widow si toho velmi rychle všiml, a tak mě pravidelně, pomocí svého stánku, zásoboval opály za třicet tisíc. Během několika týdnů jsem jich měl dobře 70. Nebudu tu urážet vaší inteligenci a nenechám vás hádat, co se stalo. Doslova a do písmene jsem to „prosral“ (Za tento výraz se neomlouvám). Opály šly dolů, níže, až úplně nejníže. Byl problém je udat za patnáct tisíc. Do toho jsem si všiml, že je zájem o silver logy. A abych svůj pád uspíšil, začal jsem systematicky vykupovat i toto vzácné dřevo. A to i za 70 000 a víc. To prozření bolelo. Všechny ty pracně nakopané peníze jsem prošustroval. Samozřejmě, že nějakou hodnotu opály a logy měly a mají, ale přijít o polovinu investovaných prostředků prostě zabolí.

SebevrazdaNa tomto místě článek ukončím. Jak již nadpis článku uvozuje, jsem správný kapitalista a proč bych psal jeden extra dlouhý článek, když mohu napsat dva kratší, za které dostanu zaplaceno 2x… A nedělejte si iluze, zaplaceno dostanu sakra dobře. Takový Fuzzy by ty peníze sháněl po dungeonech dobře týden (ironie). Příští měsíc se tedy dočkáte druhé a závěrečné části článku. Dozvíte se v něm, zda jsem se v současnosti poučil z mých nezdarů. A jak na trhu funguji v současnosti. Snad to bude spíše vtipné nežli smutné čtení. Tak zase za měsíc.


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 397 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1557 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1124 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1078 hl.)
 
Je mi to jedno (1039 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1004 hl.)
 
Nečtu to tu (1140 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6942

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist