Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Khaalidův osud - část čtvrtá
Vydáno dne 01. 09. 2012 (1507 přečtení)

Uběhl další měsíc a je čas na vaší pravidelnou dávku emocí. Tentokrát se můžete těšit na topení yewskými polínky, divokého kance, mechanickou kukačku, jednoho velikýho draka a pěkný obrázek na konci. Na nic nečekejte a pusťte se do čtení. Stojí to za to.
Byl to náhlý šok. Vítr foukal ze všech stran, malé dešťové kapky teď dopadaly na tváře poutníků už dobrou půl hodinu. Sir Gabriel brzy poznal, že jsou v horách. V hlavě si pořád dokola přehrával události posledních dvou hodin. Sněm všech Kelevarských bojovníků, nebezpečí z hlubin, náhlé proniknutí nekromantů do hlídané místnosti, zrada Thorixe a přenesení na úpatí hor. V jednu chvíli se Sir ohlédl, a měl dojem, že na horizontu poznává město Delucia v pustinách. Nebyl si však vůbec jistý. Většinu času totiž pozoroval Thorixe. Pohled Sira Gabriela byl naplněn čirou nenávistí. Thorix mu jeho pohled ani jednou neobětoval. Byl ponořený do svých vlastních myšlenek.

Ostatní Nekromanté je opustili hned na úpatí hory, v naší skupině se teď nacházel pouze Thorix, Morgana le Fay a Sir Gabriel. Morgana působila roztržitým dojmem. Právě ona vedla naší skupinku čím dál hlouběji do hor. O stezku by člověk nezavadil, prodírali se těžkým terénem plným popadaných stromů, štiplavých křovin a stálého stoupání. A do toho ten déšť podpořený silným větrem. V nestřeženou chvíli se střetl pohled Thorixe a Gabriela. Únavou padající, neschopní vyčíst v očích toho druhého nic jiného, než tu stejnou otázku.
„Proč jsme se nepřenesli rovnou na místo, kam jdeme? Proč se musíme plahočit v tomto počasí takovým hrozným terénem?“
Morgana le Fay jakoby to napětí ve vzduchu vycítila. Ze šoku se pořád vzpamatovávajícího Gabriela ignorovala, a chladně promluvila na Thorixe.
„Za chvíli budeme u vchodu, měl by ses připravit“
Thorixovu tvář zalil silný poryv větru, který s sebou přinesl čerstvou zásobu deštových kapek. Na Gabriela působil trochu nejistě. Velký Šéf, jak mu říkal Fronzen, si byl jistý, že se něco děje, ale rozhodl se, že nebude mluvit. Pořád neztrácel tu naději, že by Thorix přece jenom…

Když Khaalid otevřel oči, uviděl nad sebou postavu Abnyho. Mračící se postavu Abnyho. Kolem uviděl několik bojovníků, kteří se snažili navrátit paměť rekům přítomným tomu nečekanému přepadení. Khaalid usilovně přemýšlel. Poslední věc, na kterou si pamatoval, byl odchod družiny hlouběji do podzemí. Za účelem prozkoumání podivného zvuku, který se tak dlouhou dobu z hlubin ozýval. Lincoln, Selina, Haku, Twitch, Fronzen, Alaric, Anduriel a Harvester. To byli ti, co šli na průzkum. Vrátili se všichni.
“Ti Nekromantští bazilišci použili kouzla Memorum defoltum a vzali Sira Gabriela a Thorixe. Tak tomu dámy a pánové říkám fiasko,” rozčiloval se Fronzen.
“Jak víš, že to byli Scionovy služebníci?” přidal se do rozpravy Lincoln.
“Právě teď víme asi tolik, co tihle pomatení chudáci, kteří tu zůstali. Navrhuji nechat poslat pro šílenou Bílou vdovu. V hlavě to má sice popletený, ale namíchala by ty nejlepší lektvary. S ní budeme mít nejlepší šanci, že se aspoň někomu paměť vrátí.”
Lincolnovu radu uposlechli. Asi za dvacet minut se dolů přišourala vskutku odporná babice podpíraná Andurielem, který se tvářil, že je gentlemanem proti své vůli. Po tváři jí tekly sliny, když si všechny “zapomnětlivé” prohlížela. Po chvíli vytáhla přísady ze své brašny a začala nad kotlíkem něco nechutného vařit. Vůně mandragory všechny přítomné silně znervóznila.

“Omlouvám se, není mi vůbec dobře” , překvapil všechny přítomné Abny.
“Mohu si na chvíli odskočit? Nějak se mi zamotala hlava a můj žaludek mě také před něčím nehezkým varuje”
Abny se jako jediný nenapil připraveného lektvaru. Místo toho kvapně vyběhl z místnosti a podle odeznívajících kroků spěchal z donedávna bezpečné místnosti na povrch. Mezitím se všichni snažili co nejrychleji pozřít zbytky toho nechutného lektvaru, který jim vdova připravila. Hrálo se o čas.
“Panebože, byl to Thorix” zařvala po chvíli jako první Elizabetha.
Khaalid si spolu s ostatními také začal vybavovat události minulých hodin. Zničeho nic se mu v hlavě ozval známý hlas.
“Vyjdi na chodbu a směřuj nahoru.”
Khaalid by byl za normálních okolností opatrnější. Ale tentokrát se omluvil a udělal přesně tak, jak mu hlas napovídal. Neměl důvod, aby tak neučinil. Ten hlas totiž patřil Abnymu.

“Vyslala jsem domluvený signál, teď musíme čekat”
Morgana le Fay usedla k podezřele tvarovanému kusu skály a Thorix s Gabrielem jí napodobili. Čekali. Gabrielovi byl nabídnutý bochník škvarkového chleba. S protáhlým obličejem odmítl. Možná jenom tak z principu, aby ukázal svým nepřátelům svojí pevnou vůli. Možná také trochu kvůli tomu, že byl zvyklý na lepší.
“Jsi si jistý, ty ubohý červe?” , zeptala se ho bez jakékoliv úcty a s nezaměnitelnou dikcí Morgana,
“Od vás si nic nevezmu, děláte velkou chybu”, stál si za svým Sir.
“To teprve uvidíme”, odpověděla k překvapení všech usmívající se Morgana.
Sir Gabriel tušil, že jsou u nějakého vstupu do podzemí. Nervozitu přítomných si vyložil jasně. Vedou ho rovnou k Scionovi.

Chvíli poté, co opustil místnost se zotavujícími se reky, byl Khaalid přenesen na povrch. Objevil se v podlouhlé místnosti plné různých trofejí. Na zdi vyseli parohy všech možných příšer, které byly parohy obdařeny. Khaalid jich poznal necelou polovinu. Místnost byla osvětlena krbem uprostřed. Do místnosti vstoupil Abny. Za ním se vznášel asi tucet polínek yewského dřeva. Khaalid slavného bojovníka opatrně pozdravil.
“To je dřevo do krbu, ať tu máme trochu teplo”
Khaalida zase po nějaké době zalila vlna otázek. Nevěděl na co se zeptat dříve. Trochu ale tušil, že tu není kvůli tomu, aby otázky pokládal. On měl být tím zpovídaným.
Abny začal příkladat. Khaalid využil pomlky a vděčnou činností zaměstaného Abnyho oslovil jako první. Na srdci toho měl hodně, ale jako první nemohla zaznít jiná otázka.
“Pane, měl jsem za to, že yewské dřevo je vzácné. Co ještě používáte na podpal? Královské odpustky?”
Abny se zasmál. Prohlížel si Khaalida, jako by to bylo nějaké exotické zvířátko.
“Ano, jsem trochu bohatší. Ale dřeva z Yewu už mám tolik, že ho opravdu můžu házet do krbu. Člověk si občas musí umět dopřát luxus.
Rozmařilostí bohatýra pořád zaskočený Khaalid si připravoval další otázku. Abny ho však předešel. Nonšalantně se napil jakéhosi neidetifikovatelného nápoje a začal.
“Jistě se ptáš, proč sem tě tak náhle odvolal sem nahoru. Nebudu chodit kolem horké kaše, tvá asistence je zapotřebí. Podnikneme spolu takovou menší výpravu.”
Náš hrdina napjatě poslouchal.
“Tady, pij, to tě postaví na nohy. Neboj, není to otrávené. Je mi jasné, že za posledních několik dní už máš plné zuby všech těch intrik a úskoků. Tvá trpělivost bude odměněna, teď se neostýchej a pij.”
Pořád trochu nedůvěřivý Khaalid se napil. Zrovna, když polykal první doušek nečeho, co se dalo popsat pouze jako výjimečné (byť trochu suché) víno, zabředl jeho pohled na protější zeď místnosti. Zrovna v tu chvíli ze zlatých hodin vylétla mechanická kukačka a prokukala se celou místností až nazpátek do svého prefabrikovaného domečku.
“Tak abych pokračoval”, ostentativně zakašlal Abny a pořád při tom pozoroval Khaalida.
“Odpovím ti na jednu z tvých palčivých otázek. Z místnosti jsem neodešel kvůli nějakým žaludečním problémům, nýbrž pro to, že jsem žádné navrácení paměti nepotřeboval. Představa, že bych byl nucen zbytečně vypít tu břečku od Bílé Vdovy, mě upřímně děsila. Ano, vidím, že se ti do úst dere hned další otázka. Raději pij a poslouchej. Pro tuto chvíli je výhodné, že si všichni myslí, že jsem také ztratil paměť. Nejsem si jistý, komu tam dole můžeme věřit.”
Khaalid trochu znervózněl z použitého množného čísla.
“Jistě tušíš, že ti pořád neříkám všechno. Je to pro tvou vlastní bezpečnost. Říkám ti toho právě tolik, aby jsi byl ochotný mi věřit. Snad nepodceňuji tvůj intelekt. Ragnarok z Hvězdovostu ti jistě nepřidělil takovou vysokou pozici jen tak.”
Při vyslovení jména “Ragnarok” sebou Khaalid trhl.
“Nekromanté”, pokračoval Abny, “znají mnoho způsobů jak číst myšlenky a s touto znalostí druhé ovládat. Ostatně to na tebe už vyzkoušeli…”
Abny svůj výklad přerušil a vykouknul z okna. Venku se stmívalo.
“Ještě není ten správný čas”, zahartusil když zavíral okenici.
Khaalid využil chvíle ticha a po delší době promluvil.
“Můžeš mi říct, jestli Thorix opravdu….”
Abny se koukal na okno, nikoliv na Khaalida.
“Ano”, řekl s chvějícím se hlasem.
“Ale vždyť….” chtěl pokračovat zdrcený Khaalid.
Svou větu nedokončil. Nebe proťala bílá čára. Khaalid s úžasem pozoroval teď již skoro noční oblohu. Při výhledu z okna si poprvé s hrůzou uvědomil, že nejsou v Britainu.
“A je to tady. Připrav se. Mám takový pocit, že tohle bude jízda. A nic se neboj. Nepocházíš z Kelevarského království, a díky tomu, byť to možná nevíš, jsi chráněn víc, než si myslíš.”

Po mýtině cupitalo divoké prase. Měsíc mu svítil na cestu. Prase proběhlo houštím a ocitlo se před skupinkou bojovníků.
“Vas In Nox Sanct Corp”
Ubohé zvíře lehlo mrtvé přímo pod nohy Morgany le Fay. Morgana se ledabyle zvedla.
“Co to děláš”, zařval Gabriel. Byl šokovaný pohledem, který se mu naskytl.
“Kal Wis Lor” umlčela ho Morgana.
Thorix vše se zájmem pozoroval.
“Vzývám vás, dlouho ztracení, dejte mi sílu. Tato oběť je pro vás. Nechť mi ta prolitá krev zajistí energii na to, co má přijít”
Z mrtvého zvířete se začal vznášet malý obláček. Morgana ten obláček vdechla.
“Kal Mer Paralys, Kal Ort Falenis, Vas Ter Crusalis”Morgana stupňovala tempo.
Thorix se začal připravovat. Gabriel si stoupnul a fascinovaně pozoroval divadlo, které se před ním odehrávalo.
V tu chvíli se skála před nimi otevřela. Vzápětí z ní vyšli 4 nekromanti. Jeden z nich v poté promluvil.
“Vítej Morgano, vítej Thorixi. Koukám, že ho vedete. Scion bude potěšen” Thorix se na ně otočil a řekl. “Ještě ne, ještě musíme něco dokončit”
Nekromanté se na sebe nechápavě otočili.

V tu chvíli se před nimi objevili Abny s Khaalidem. Za normálních okolností by k nim již letěla smrtící kletba, ale pozornost všech se stočila k Morganě. Ta teď v transu pronášela jednu větu za druhou. Gabriel si v tom zmatku všiml, že pomalu ustupují.
Khaalid na zátylku ucítil Thorixovu ruku.
“Věř mi” pošeptal mu jeho učitel.
Khaalid ucítil na ruce čepel. Thorixova dýka mu proťala jednu z žil na jeho ruce. Krev stékala na zem před Morganu. Morgana měla protočené panenky.
“KAL XEN AN DRACONIS!!!!”
To, co bylo dříve tělo ženy, se teď změnilo v majestátného zlatého draka. Stromy v okolí se pod tlakovou vlnou rozletěli do okolí. Bez ohledu na stranu, za kterou bojovali, se všem zastavil dech. Velká hlava draka se sklonila ke Khaalidovi. Náš rek cítil, jak mu začíná hořet jeho plášť. Vzápětí se drak vznesl k nebi. Nebyl tam však dlouho. Thorix zašeptal ochrané kouzlo, které se rozlilo kolem Abnyho, Gabriela a Khaalida. Oheň, který drak vyslal směrem k nekromantům, byl dobře mířený.
Během vteřiny se všichni 4 vypařili z povrchu zemského.
“Už je to v pořádku” řekl Thorix a všichni se postavili na nohy.
Vedle nich přistálo to úctu vzbuzující zvíře. Abny k němu pomalu došel a draka oslovil.
“Rád tě znovu vidím Morgano. Koukám, že si pořád potrpíš na velkolepé představení, co?”
Morgana v dračí podobě pomalu došla ke Khaalidovi a hlubokým hlasem ho oslovila.
“Omlouvám se za to divadlo u Thorixovi chaty. Plán si to žádal. A ty si byl jeho esenciální součástí.”
Výraz Khaalida nejde popsat. Sir Gabriel působil trochu směšným dojmem. V jeho tváři se značilo mnoho emocí. Jednou z nich byl vztek. Kolem se dělo něco, co přesahovalo i jeho. Na druhou stranu byl rád, že to všechno, co se děje má nějaký vyšší smysl, který mu jistě bude odhalen. Znovu promluvila Morgana.
“Přátelé. Nadešel čas, abychom nadobro skoncovali se Scionem. Já teď musím letět na planinu k Britainskému hřbitovu. Sami nemůžeme zvítězit, je potřeba učinit několik nezbytných věcí. Thorix vám řekne více. Morgana zamávala křídly a Khaalid by přísahal, že mu ten drak na odletu věnoval úsměv. Když tak stál vedle Sira Gabriela, Thorixe a Abnyho vedle vchodu do Nekromantského chrámu, tak si sám pro sebe řekl.
“Tak, a už sem v životě viděl všechno”
Sám v tu chvíli nemohl tušit, jak moc se mýlí.


Morgana drak


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 62 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist