Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Ostatně soudím, že Kelevar musí přežít
Vydáno dne 01. 08. 2012 (1685 přečtení)

Každé správné noviny mají redaktory. A každý správný redaktor má svůj názor na dění kolem sebe. Danný názor se nemusí (a vlastně ani nemůže) líbit všem. Nicméně je povinností redaktora ho prezentovat. A případně tak vzbudit diskuzi. Zda následující řádky onu diskuzi vzbudí, to nechám jenom na vás. Ale občas je dobré a nutné se zapojit. Tento typ článků můžeme klidně označovat jako ring volný. Protože za názor, zde prezentovaný, není zodpovědný nikdo jiný než samotný redaktor.
Filipiky. Jedna za druhou se na mě valí. Chaos je příliš silný. HMD kazí hru. Order podvádí. Game masteři provádějí nevyvážené zásahy do hry. Róba je moc silná. PVP mě nebaví. PVP je nevyvážené. PK mají příliš výhod. PK mají nedostatečné množství výhod. A tak dále, a tak dále.

Člověku, který poprvé zavítá na fórum, se z toho musí skoro až točit hlava. Po určité době začíná názory třídit. Opravdu to jsou filipiky. Lidé jsou schopni vytáhnout herní nespravedlnost nebo nějakou svojí křivdu skoro všude. Jedná se o síle toho a toho svitku? Buďte si jistí tím, že se tam dříve nebo později strhne hádka o tom, že ten a ten hráč podrazil toho a toho v nějakém dungeonu. Dřív nebo později má člověk pocit, že shoda snad ani není možná. Opravdu je Kelevar definován rozdíly? A jsou ty rozdíly tak nepřekonatelné, že neumožňují další diskuzi? Zeptal sem se tedy sám sebe na dvě otázky. Co nás rozděluje? To vidím každý den. Je to přístup k PVP, frakce, způsob výdělku a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Co nás ale spojuje? Podle mě je to jednoduché. Zájem o to, aby Kelevar fungoval. A proto občas nelze než zavřít oči a nechat kolonu, aby táhla dál.

Je to skoro až neuvěřitelné. Už kolem deseti let funguje tento shard. Buďme upřímní, Ultima online byla kvůli grafice a hernímu systému zastaralá již před mnoha a mnoha lety. Navíc byla a je drcená neúprosnou konkurencí. Co jí umožňuje přežít, je banda nadšených hráčů. A z hráčů rekrutovaných Game masterů. Na Kelevaru nejsem nijak dlouho. Jsem si jistý, že někteří veteráni, co tu kroutí už klidně sedmý rok, zažili skoro všechno. Převraty. Změnu sféry. Odchody kamarádů. Nalezení nových. Jsem tu jenom pár měsíců, ale vím, že taková věrnost většinou provází něco speciálního.

Ano, vím, mluvím velmi obecně. Využiji tedy té cestičky, kterou sem si v úvodníku vyšlapal, a budu konkrétnější. A budu jmenovat. Ano, načnu „causu Fuzzy“. Všem známý doyen fóra, který je pravděpodobně nejaktivnější současný přispěvovatel do fóra. Patří k hráčům, kteří tu nějaký ten rok odkroutily. A zcela jistě patří také k hráčům, kteří cítí velkou křivdu. Člověk tu nemusí kroutit pátý rok, aby poznal, že u velké části hráčů vzbuzuje negativní emoce. Pro účely tohoto článku můžeme říct, že důvod těch emocí je jeho jistá „svéráznost“. Pokaždé, když čtu jeho odpověďi na jakýkoliv problém, do nosu mě udeří jeho nepopiratelná fundovanost. Ať si každý říká co chce, má toho jistě hodně odehráno, a často ví, o čem mluví. A noobík (jak rozkošně hnusné, nicméně populární, je toto označení nováčků) jako já, může jenom kývat hlavou. A často nechápat.

Proto sem pokaždé neskutečně (doplňte vhodnou vulgaritu) když vidím, k čemu své nepopiratelné zkušenosti využívá. Každý, kdo se někdy prokousal nějakou hádkou, které se tento uživatel účastnil, to musí vidět. Ten nepopiratelný závan, který skoro každý jeho post má. Nezdravá nepřejícnost. Snad pokaždé člověk odchází s kyselým pocitem v ústech. Tento uživatel, který mohl být důležitou součástí herního děje a mohl pro Kelevar udělat jistě mnoho dobrého, zvolil opak. Nebo jsem snad jediný, kdo má ten pocit, že se až škodolibě raduje z každé chyby, které se tu a tam vyskytne? Jsem jediný, který má ten pocit, že si Fuzzy skoro až přeje, aby Kelevar skončil? Aby bylo prokázáno, že všichni se mýlí, on měl tu pravdu, a zaslouženě to teď jde do pekla? Odpovězte si sami. V současné době se na fóru začala řešit nadcházející bitva o Skalní město. Jeho diskuzní postoj je tam jasně čitelný.

Je to škoda. Z pozice nováčka, který nevidí tolik do historie, se to nehodnotí jednoduše. Každá mince má dvě strany. Jak to kdysi bylo s tím slavným odchodem z Chaosu. Proč tento hráč odešel na delší dobu z herního dění? Nevím. Každá strana na to poskytne jiný náhled. Co hodnotit můžu je jeho současný styl diskuze na fóru. Médiu, které by mělo mimojiné zprostředkovat ten nedocenitelný kontakt mezi tvůrci hry a samotnými hráči. A zde je ten vliv skoro až toxický. Vidíme to všichni.

Miroslav Donutil říkával „Pořád se něco děje“. To že se pořád ještě na Kelevaru něco děje, je zásluhou těch, kteří pro nás tuto unikátní hru tvoří a obhospodařují. Občas se na ně naštveme, občas jim nadáváme, ale většinou jsme jim v tichosti vděční. A všichni si uvědomujeme, že jsou to lidé jako my. A občas si prostě a jednoduše každý člověk řekne dost. Pojďme jim vždycky poděkovat i za věci, které se nepodaří. Oni to nedělají, kvůli tomu, aby nám uškodili. Dělají to proto, aby se pořád něco dělo. A byť je to možná předem prohraný boj, aby přicházela další generace hráčů. Fuzzy není jediný. Je tu plno hráčů, kteří mají pocit křivdy. V novinkách se objeví oznámení o bitvě? Buďte si jistí, že týden předtím, než se bitva uskuteční, je fórum již plné kritiky. Nemluvě o tom, co se začne dít po skončení. Máslo máme na hlavě všichni.

Ostatně soudím, že Kelevar musí přežít.

P.S Několik odstavců je tu věnováno uživateli Fuzzy. Jedná se o můj osobní názor na tohoto uživatele. V novinách se o něm dočtete kvůli jeho nepopiratelné důležitosti. Snažil sem se vyhnout jakýmkoliv nadávkám, podpásovým osočením atd. Nicméně dovedu si představit, že se mu tento článek nebude vůbec zamlouvat. Nabízím mu tedy, aby napsal svou odpověď. Ocením ji jistě nejenom já a jistě bude v příštím čísle otisknuta. Nebo to, Fuzzy, zase odbydeš na fóru?


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 148 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist