Zemský Trubač
  Dnešní datum: 20. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Povídka o Delionovi 2. díl
Vydáno dne 01. 06. 2011 (1483 přečtení)

Druhý díl povídky o DelionoviV podzemních kobkách Delionových líhní se začalo hýbat veliké zlo. Král v tu chvíli ještě netušil, co ho čeká. „Křest ohněm prožije ten, jenž se postaví mým vojskům do cesty“, pravil Delion a potutelně se usmál. „Bristeli, můj věrný služebníku, jdi a spal veškeré vesnice těch bezvěrců a přines mi Chardonovu hlavu“, pravil Delion. „Ano můj pane“, odpověděl Bristel. „Dnes večer království, které bude patřit nám, pozná krutý hněv Delionův“, vykřikl Bristel. V tu chvíli temná armáda vyrazila z temných útrob Delionovy líhně.

„Králi, nepřátelská armáda se vyvalila z jeskyně, kterou jsme pilně sledovali“. „Opravdu? Na nic nesmíme čekat. Dnes se rozhodne o osudu našeho věku“, pravil král a svolal bojovníky na hrad. Čerstvě ukovanou královskou zbroj přinesl královský kovář osobně králi. Dvorní krejčí utkal z té nejjemnější látky roucho, které mělo symbolizovat čistotu a odvahu království. Král se oblékl a naposledy se podíval na svoji rodinu. „Buďte sbohem“, pravil, a odešel.

„Vyrazíme vstříc svému osudu. Pamatujte vojáci Chardonu, vaše skutky vám nikdo nezapomene. Pokud padnete, tak padnete jako hrdinové.“, povzbuzoval král své vojáky. Za několik chvil vyrazili z hradu vstříc nepřátelské armádě. Už zdálky bylo slyšet utrpení a bolest. Temná síla se valila přímo z útrob samotného Deliona a spalovala vše, co jí přišlo do cesty. Delionovu armádu tvořilo mnoho vysokých čarodějnic, temných přisluhovačů a několik minotaurů.

Když se obě armády dostaly k sobě na dohled, obě formace se zastavily. Na mýtině, kde se mělo rozhodnout o věku lidí, cítil král prazvláštní magickou moc. Zjevil se Prorok…

delion5

Hlasy utichly a všichni přestali na chvíli dýchat. Prorok se nejspíše snažil rozmluvit boj oběma stranám. Tvrdohlavost lidí a chladnokrevnost stvůr se nedá zastavit. Započal boj. Obě strany se do sebe pustily s obrovskou vervou. Vysoké čarodějnice zaříkávaly kouzelné formule a útočily ohnivými kouzly. Temní pánové spoléhali na svůj nabroušený meč a ukrutnou sílu. Minotauři zase na svoji výškovou převahu. Štíty praskaly, meče vrzali a sťaté končetiny padaly i s těly k zemi. Bristel i Chardon spolu soupeřili několik hodin. Oba jakožto mistrové meče a bojového umění si byli vědomi rizika smrti. I přes to se král Chardon III. rval jako tygr. Stále útočil bez známky únavy. Jeho bojovníci bojovali za čest, rodinu a slávu. To jim dodávalo velkou sebedůvěru.

Boje trvaly celé odpoledne. Bylo zmařeno několik set životů na obou stranách. Král Chardon si začal uvědomovat, že početní převaha by mohla být obrovskou výhodou. Zavelel k ústupu. "Bristeli, ty prokletá kryso, my se ještě jednou setkáme", pravil král a chytře ustoupil aby sformoval vojsko. Bristel nejspíše neprokoukl tuto lest. Myslel si, že má vyhráno a úplně vypustil další obezřetnost a opatrnost. Z nenadání se objevila Chardonská vojská a udeřila na překvapenou Bristelovu armádu.

Teď už královské vojsko nic nezastavilo. Ničilo jednu stvůru za druhou, až zůstal na živu jenom samotný Bristel. "Moje smrt ti spíše ublíží králi." "Opravdu jsi si tím tak jistý? Myslím si, že budu mít o jednoho silné nepřítele méně". "Moje smrt rozdmýchá ohně pekelné a rozhněváš samotného Deliona", řekl Bristel a naposledy se podíval směrem k obloze. Bristelovo tělo padlo bezvládně k zemi.


delion6

"Uřízněte Bristelovu hlavu a pošlete ji pánu zla, ať vidí, že naše čest a odhodlání bojovat nepominula."
[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Walmar IV. | Počet komentářů: 67 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist