Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Povídka o Delionovi 1. díl
Vydáno dne 01. 05. 2011 (1061 přečtení)

Připravil jsem pro Vás několika dílnou povídku. Příjemnou zábavu.

Již mnoho generací vypráví o krutovládci jménem Delion. Jeho krutovláda postihla nejedno město. Poslední obětí jeho krutovlády mělo být město Chardon - královské město pojmenované po králi Chardonovi III. Byl to velice moudrý a mocný král. Boje proti Delionovi sváděl už jeho dědeček Chardon I. i jeho otec Chardon II., vždy však bez úspěchu.

Lid Chardonských králů byl sužován Delionovou mocí již několik generací. Oba předchozí králové podnikali výpravy do jeho doupěte kdesi v horách. Žádná výprava se nevrátila s pořízenou. Jednoho dne dorazila do Chardonu potěšivá zpráva. Delion zemřel. Král Chardon III. svolal svoji věrnou gardu a vydali se na průzkum. Prozkoumali doupě a nalezli ostatky Deliona. Po převozu byl Delion pochován nedaleko Chardonu. Král věřil, že pochovat úhlavního nepřítele je čest pro oba. Oslavy ve městě nebraly konce. Den co den lidé oslavovali vítězství nad temnou mocí.

Každý den před západem slunce chodil král Chardon III. kontrolovat hrobku. Každý den se vracel s úsměvem na rtech a cestou se zastavoval na nedaleké vyvýšenině u města. Pozoroval, jak se lidé radují. V hloubi duše veděl, že může nastat den, kdy se přisluhovači Deliona pokusí vzkřísit pána zla. Posledních pár nocí král nespal. Cítil podivnou sílu všude kolem. Třetí den po probděné noci se rozhodl umístit dvoučlennou stráž k hrobce Deliona.

Další den časně ráno se vydal nervózní král Chardon III. na obchůzku. Chtěl donést strážím nějaké zásoby na další den. Už několikset sáhů od pohřebiště cítil silnou moc, která čím dál více sílila. Sesedl z koně a dále pokračoval pěšky. Vzduch se začal kazit. Cítil čím dál více prapodivný zápach. Nebyl si jistý co se stalo, ale tušil, že mohlo dojít na nejhorší. Když jeho oko spatřilo spoušť, která zbyla po obřadním místě, tak jeho krok znejistěl. Začal se potit a jeho pěst sevřela pevně meč. "Kde jsi ty krvelačná bestie", zvolal. Ticho....

delion1

Zatímco se král vracel do svého hradu, tak Delion povolal svého nejkrutějšího bojovníka - Temného Paladina Bristela. Dříve sloužil na dvoře Chardona. Znal veškeré plány města, každý kout a každou tajnou chodbu. Delion byl rád, že se k němu nedávno Bristel přidal. Bristel touží po pomstě. Král Chardon II. nechal z království vyhnat Bristelovu rodinu. Obdržel totiž důkazy o provozování rituální temné magie, která byla na území Chardonu zakázaná, a právě Bristelova žena i děti se podle svědků účastnili těchto rituálů. Jako odměnu za hlavu krále Chardona III. slíbil Delion Bristelovi celé království. Bristel byl zaslepen pomstou. Souhlasil.

delion2

"Musíme ihned zaútočit na Delionovi pozice, než jeho moc posílí.", pravil král a podíval se na své oddané poradce. Dobře věděl, že Delion povolá temného Paladina Bristela. Král proto zvolil tajné místo pro poradu. Nechtěl riskovat únik informací. "Můj pane, musíme dobře zvážit naši situaci. Nejsme zrovna v dobré ekonomické situaci na to, abychom podnikli zběsilý útok na Delionovo doupě", pravil jeden z poradců a promnul si obočí. Po dlouhé debatě král rozhodl, že požádá o nějaké peníze svého bratra, který žije na malém panství v okolí Chardonu. Královskou pokladnicí se proháněl vítr a finanční pomoc by ji po okraj naplnila. Bratr neváhal a pro dobro království peníze poskytl. Nyní měl král dostatek peněz na povolání veškerých vojsk, které jsou pod správou Chardonu.

delion3

Zatímco se král radil se svými poradci, tak Bristel mobilizoval veškeré síly. Povolal do boje vysoké čarodějnice, temné bojovníky z hlubin a obávané minotauří bojovníky. Sehnal několik výborně vycvičených bojovníků, kteří byli odhodlaní položit životy za pána zla Deliona.

delion4

Toho večera se daly mnohé věci do pohybu. Věci, které smrtelný člověk jenom tak nezastaví. Král spoléhá na statečnost svých bojovníků. Bristel zase na krutost jeho velení. "Mnohé věci nezastavíš", pravil jeden z Chardonových poradců...[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Walmar IV. | Počet komentářů: 97 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist