Zemský Trubač
  Dnešní datum: 25. 02. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

téma * Porovnání 2 herních stylů na Kelevaru
Vydáno dne 01. 10. 2010 (1401 přečtení)

Porovnání 2 herních stylů na Kelevaru

Na Kelevaru se dá hrát 2 styly. Zřejmě již tušíte jakými… Je to RP a běžný styl.

1) RP styl, jinými slovy Role Playing styl.

Tento styl si většinou užívají lidé, kteří prožívají RPG hry. Někteří z Vás si právě říkají, co je RP, někteří naopak kroutí hlavou a říkají si „Už je to tu zase.“ a někteří tiše souhlasí. Oč jde v RP stylu? Je libo býti kovářem, řezníkem, bojovníkem či alchymistou? Staniž se… Jediné, co proto potřebujete dodržovat je… Držet se určitých zásad. Jsou 3 skupiny RP lidí ti, kteří píší jen *Usmívá se*, *Mračí se* a podobně, poté jsou lidé, kteří rádi prožívají hru jaká je… Natrénují si postavu na maximum nebo na potřebné skilly a jednají dle RP. A pak je tu třetí skupina RP hráčů (HCRP), kteří se od začátku svého hraní drží svého charakteru a za žádného případu od něj neodejdou.

Co by měl RP hráč dodržovat?
- Ve městech by neměl mít sečné zbraně a zbraně, kterými by mohl ve městě komukoli ublížit. Výjimkou jsou hole, které nosí alchymisti, mágové a většinou i talentovaní tesaři. Dále by také ve městě neměl nosit helmu, protože když na někoho mluví, tak mu nejde přesně rozumět, co říká.
- Sesedávání z koňů ať vejdou do jakékoli budovy.
- Dodržování zásad slušného chování (Zásad jeho smyšleného charakteru) a dodržování emotes, což je *Usmívá se*, *Zívl*, *Přemýšlí* a podobně…
- Dále by se měl držet zásad, které mu zdraví rozum dovolí a neměl by dělat nic, co by bylo v rozporu s jeho smyšleným charakterem.
- RP hráč, kterého baví HCRP, taktéž dodržuje to, že do jeskyní a komnat nejezdí na koni – Logicky, se tam jezdec na koni nevleze, jinými slovy by si taktéž kůň mohl ublížit.

Příklad: Jste-li bojovníkem, tak stačí štít, meč a kožená zbroj a jdete pokořovat příšery. Někteří jedinci si i vymyslí RP příběh, který poté umístí na Kelevarské stránky a podle něj pokračují na Kelevaru. Byl v dřívější části života rytířem, nebo pocestným bojovníkem? Dle toho se odvíjí jeho šlechetnost, důstojnost, odvaha a samozřejmě další charakteristické vlastnosti.
O RP by se toho dalo hodně povídat, proto pokud Vás zaujala tato část článku, tak si najděte kdekoli na internetu „Ultima Online Role Playing“ a dál je jen na Vás jak se k tomuto postavíte. Jestli se Vám to zalíbí, tak si uvědomte, že na Kelevaru je velmi obtížné hrát RP, protože někteří hráči tuto skupinu odsuzují a odmítají se s těmito lidmi bavit.

2) Běžný styl, je druhým stylem..

Tento styl hraní je nejrozšířenější a již dle názvu jde pochopit, že se jedná o něco, co hraje 95% lidí na Kelevaru. Generace lidí na Kelevaru za poslední roky klesla, tudíž lidé, co to začali hrát dříve ve svých 15-18 již teď myslí na jiné věci (Samozřejmě jsou zde stále výjimky). Nová generace se skládá z mladých lidí, kteří většinou jednají neuváženě a nějaké RP je jim ukradené. Hlavně že si vydělají z okrádání lidí, zabíjení nevinných či jen pouhého prasení. Samozřejmě se najdou výjimky mezi touto generací, které většinou tuto generaci drží nad vodou. Nechci jmenovat nějaké jedince, každopádně jedna z nejslušnějších skupin na Kelevaru jsou Paladiné. Proto pokud máte nějaké důležité otázky a nebo potřebujete pomoct, obraťte se na ně.. Každý má na toto svůj názor a toto je můj. Kdyby se do Paladinů vzal někdo „špatný“, tak věřím tomu, že by tam nevydržel moc dlouho, protože by jej Král propustil ze svých služeb. Ale zpět k tématu. Na Kelevaru je mladší generace než dříve, proto zde není tak jasně vidět tolik slušných hráčů, protože jich mnoho odešlo. Každopádně život jde dál a s ním i Kelevar. Tento běžný styl se dá rozdělit do více skupin, jak jsem naznačil v předešlém odstavci:

- Lidi, co si běžně hrají za sebe či za partu lidí, ke kterým se usadili.
- Lidé, kteří hrají za jistým cílem a to poškodit dotyčnou skupinu, jedince či kohokoli kdo jim přijde do cesty.
- Lidé, co již mají určený cíl a užívají si hru sami.

Jsou výjimky, které nepatří do žádné skupiny a hrají jiným stylem a to za žádným stylem, jen z nudy, nikomu neškodí a nebo jsou tu jen a jen pro pomoc ostatním…


[Akt. známka: 3,75 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Haldir z Cerisu | Počet komentářů: 67 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1528 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1099 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1060 hl.)
 
Je mi to jedno (1019 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (987 hl.)
 
Nečtu to tu (1119 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6812

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist