Zemský Trubač
  Dnešní datum: 25. 02. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

téma * Deník lovce II.
Vydáno dne 01. 05. 2010 (2130 přečtení)

Pokračování v listech knihy tajemného lovce. Pohled na nové druhy zvěře.

Chvíli trvalo, než další stránky z deníku starého lovce povedlo se mi přečíst. Chmelený mok již pomalu vysychá a tak se odhaluje stránka za stránkou plná rad a obrázků. Jen brk smočím v inkoustu, hned dál povídat budu, co v deníku se nachází. V minulých stránkách odhalil nám lovec, kde v bažinách si dát pozor a co vhodné pro lovce je. Nyní stránky zavedou nás z mokré smrduté krajiny do vyprahlých pouští, kde nos zahltí jen prach a rozpálený vzduch. Neotálejme tedy a ponořme se do onoho deníku, jež před dvěma měsíci našel sem a z něhož stránky přepisuji.
Prach a písek nevěstí nic dobrého. Vody nedostatek, rty sesychající. Zrak v oblohu obrátit jen blázen odvážil by se. Slunce spálí na co přijde. Však i zde nachází se bohatství, po kterém kupci touží. Mluvím teď o poušti, kam mne i mé kroky lovce v životě zavedli. I v alchymii najde se něco, co zde najít se dá. Však ne vše zadarmo může člověk získat. Ona pouštní místa navštíví jen ten, kdo v boji vyzná se a koně hbitějšího, než tamější zvěrstvo, má. Povězme si tedy co na nás číhá v nehostinné pustině a co naopak nám může nabídnout.Velký škorpión

V odborných knihách se skrývá pod názvem Giant Scorpion. Čtyři páry nohou, dvě mohutná klepeta a ocas ukončen mohutným bodcem s jedem. Na okrajích pouště vyskytuje se monstrum nepříliš chytré a ne moc silné. Nevyniká rychlostí. Zato mrštnost, s jakou ovládá svá klepeta a bodec, je nepřehlédnutelná. Otrava, jenž bojovník dostane po bodnutí, není smrtelná. Lektvar či slabší kouzlo, mělo by vyléčit tuto nákazu. Zvíře není těžké skolit. Jakýkoliv bojovník v počátečním učení, by jej měl zdolat. Ve skupině jsou už trochu silnější. I přesto je to boj spíše pro lidi, kteří vyhledávají spíše dobrodružství. Po cestách pouští nějaký ten obchodník či pocestný padne do klepet. Nějaká ta zlatá mince ulpí v krunýři či zapadne mezi záhyby klepet. Avšak, že by přímo lovce, bojujícího pro kůže a různé alchymistické potřeby, tento druh lákal se říci nedá. Pro získání nějaké té mince na žejdlík piva snad.


Scorp1
Kresba lovného zvířete


Škorpióni princ

Odborným názvem Scorpion Prince je jeden z dalších obyvatel nehostinné pouště. Od Velkého škorpióna se stavbou těla moc neliší. Pouze pevnější krunýř v černo-šedé barvě dává osobě vědět, že tam nic dobrého nečeká. Jeho rychlost je díky stejné stavbě těla podobná, jako u předešlého druhu, tedy nikterak nevyniká rychlostí. V mrštnosti to je stejné ovšem v síle úderu je rozdíl. Škorpióni princ umí udeřit daleko prudčeji a silněji. Bodec má však pouze slabší otravu, léčitelnou běžnými prostředky. Obklopí-li vás taková skupina, má už člověk co dělat aby se jim ubránil. Díky větší síle více dobrodruhů skončilo v místech jejich výskytu. Však nic krom zapadlých minci v útrobách jedince nečekejte. Kůže není vhodná pro krejčí a alchymisti či jiný obor nevyužije nic ze skoleného zvířete. Jediné, co za něco stojí je škorpióni princ. Vládnoucí dominantností a schopnostmi. Ale pro běžné lovce silnou kořistí. Snad někdo jiný poví o tomto zvířeti víc než-li já.


Scorp2
Kresba lovného zvířete


Písečný pavouk

Spíše pod názvem Sand spider poznáte jej někteří. 4 páry končetin, nažloutlé tělo v barvě vyprahlého písku. Rychle se rozběhne ke střetu s vámi, a polapit tak svou kořist. Když vás spatří, jen tak snadno se ho nezbavíte. Nezbyde vám tak nic, než boj s tímto obyvatelem písečné země. Je hodně hbitý a rychlý. Ve svých kusadlech má jed, který není silný, ale znepříjemní vám boj. Vynikne však ve větší skupině, silní jsou jen svou rychlosti, nikoliv silnými údery. Zvládnout by je snad měl i méně zkušený lovec. Na trhu docela žádané zvíře. Jeho vlákna patří mezi ty, které jsou používány jak v alchymistických dílnách, tak i na spřádacích stavech krejčích. I nějaká ta mince na svlažení při vyprávění zážitku z boje se tu najde.Škorpion pavouk

Je to zvláštní druh pavouka taktéž zvaného Scorpion Thrall. Neliší se moc od toho písečného. Odliší ho jen pohled a to pouze barvou. Jakoby tento méně na slunko vylézal. Povrch těla do šedého zbarvení vyzařuje strach ze zvířete. Stejná stavba těla jako u písečného, avšak kusadla umí udeřit silněji. Je zvláštní, že ve jméně název škorpión nese. Snad je to proto, že samotné je nepotkáte. Tam, kde jeden je, naleznete i škorpióna. Dva různé zvířecí druhy a oba se snesou a doplňují. Zde lovec dobře rovněž pochodí. Sic rychlé zvíře, kterého se nezbavíte, jedem v kusadlech vás může otrávit, ale odmění vás. I menší skupinku by měl zkušenější lovec zvládnout. Na trhu pak odměnou za vlákna odmění se mu obchodníci, navíc na svých lepkavých končetinách nemalý zlaťák přilepil se, co pocestnému upadl.


Scorp3
Kresba lovného zvířete (Scorpion thrall a Sand spider)


Související články:
Deník lovce (05.03.2010)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Dextr | Počet komentářů: 102 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1528 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1099 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1060 hl.)
 
Je mi to jedno (1019 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (987 hl.)
 
Nečtu to tu (1119 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6812

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist