Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Příběh o cizinci 2. díl
Vydáno dne 01. 02. 2010 (1628 přečtení)

Pokračování příběhu o cizinci…

pribeh_leden_02


* * *


Mladá slečna se právě probouzela s vycházejícím sluncem.
Po jejím běžném ranním probuzení se vydala do lesa na průzkum, jako každý den. Les v okolí znala jako nikdo. Ráda šplhala po stromech, až do jejich korun a pozorovala dlouhé hodiny okolí, co se kde právě děje. Když vyšplhala na vysokou korunu nejbližšího Yewského stromu. Rozepsala své jméno, aby si označkovala další strom, na který vyšplhala. Ryla do stromu „Susa…“ a něco jí znepokojilo. Pár stromů od ní viselo poměrně vysoko něco neznámého. Nebylo to zvíře, ani nic, co by se něčemu, co znala, podobalo. Zvědavě a hlavně potichu se po korunách stromů přemísťovala k neznámé věci. Čím blíž byla, tím víc jí to znepokojovalo. Tento les zná doopravdy dobře, znervózňovalo jí to, že jí něco uniklo z průzkumu. Protože právě na tomto místě včera byla.
Zahleděla se na věc, od které byla téměř 5 metrů. Držela se stromu jako klíště a šokovaná zírala na visící věc. Už chápala, proč jí to nic nepřipomínalo.
Byla to visící ruka, která prsty držela vlající hnědý plášť s pramínky krve. Podívala se ke kořenům stromu a… Jakmile spatřila, co spatřila, tak málem spadla ze stromu. Sešplhala a snažila se přijít na to, co se stalo. Divoká zvěř to nemohla udělat. Byla zvyklá na všelijaké hrůzy, ale u tohoto se málem neudržela.
Dívala se na kousky minimálně dvou těl. Určila to podle počtu rukou, které drželi zbraně, podle čehož usoudila, že to byli lovci. Rozhlédla se po okolí a v dálce na palouku zahlédla něco, co přilákalo její pozornost. Opatrně se rozešla doprostřed palouku, kde se v zemi tyčily dva dlouhé šípy. Podívala se směrem ke stromům, kde právě byla a zjistila, že to, po čem stříleli, bylo na místě, kde teď stojí. Byla zvědavá, ale přesto opatrná, aby po sobě nezanechala, žádné stopy.
Kousek od šípů byla stopa krve, která směřovala na druhou stranu od mrtvých střelců.
Šla po stopě krve, která se čím dál víc rozšiřovala, když se přibližovala k lesu. Jakmile dorazila k lesu, tak opět stála šokovaná a nevěřila vlastním očím. Na pokraji lesa ležely mrtvoly žoldáků, které už dříve viděla. Před pár dny se tito žoldáci snažili nakoupit nějaké jídlo a zjistit nějaké informace o zvířeti, za které je velká odměna, když jej donesou do panství nedaleko odtud.
Mrtvoly, které ležely poblíž, byli nejspíš oběti prvního útoku. Jejich druzi se je snažili zachránit, avšak byli jako střelci rozmetaní na kousíčky po celém okolí. Les jak ho znala, se proměnil v krvavé lázně.
Susan byla mistryní v stopování, prozkoumávání a skrývání.
Když prozkoumávala údolí, tak jí přišlo něco zvláštní. Všichni žoldáci, na které narazila, byli rozmetení na desítky kousků. Jediný kdo nebyl, byl jejich velitel. Měšec s penězi měl zavěšený na opasku a zbraň držel v rukou. Na břiše měl otevřenou ránu, z které vytékala krev, která byla z části seschlá. Otočila se a ze zvědavosti, kdo toto všechno mohl udělat, vyšplhala na nejbližší strom a snažila se přijít na nějaké stopy.
Rozhlížela se po okolí a zklamáním z jejího neukojení chtíče zjistit, co se stalo, povzdechla a podívala se na krvavou lázeň. A v tom si všimla, že lovná zvěř, která se stala lovcem, po sobě nezanechala žádné stopy, protože nešla po zemi. Přemísťovala se přesně jako Susan po korunách stromů. Větve byli polámané a to jej prozradilo. Vydala se podél stop směrem k horám, kde doufala, že neztratí stopu. Jak byli poničené větve, tak usoudila, že to byla silná postava o výšce přibližně 170 cm. Když byla téměř u jeskyně, kam jí vedli stopy, tak jí něco říkalo, ať neriskuje a nejde dál… Ona toto varování neposlechla. Udělala si pochodeň ze suchého dříví a vydala se na průzkum jeskyně.
Po pár desítkách metrů byly slyšet jen její šlápoty a praskající oheň, který jí osvětloval cestu do hlouby jeskyně a vlhké zdi od vody, která měla údajně na samotném konci jeskyně pramen.
Zdálo se jí, že jde celé hodiny a jediné čeho se obávala, bylo, aby šla domů za světla. Z dálky zaslechla jakýsi hlas „Že by to byl člověk? “ zašeptala a v tu chvíli vše utichlo. Z hlouby jeskyně jen slyšela lehký šum vody, která protýkala za zdmi skály.
Tělem jí proběhla husí kůže, když si uvědomila, co to slyšela. Byla to latina. Latina je v této zemi neznámý jazyk, kterým se zde již nemluví. Kdyby nepocházela z daleka, tak by o tom ani nevěděla. Její mysl zavládla zmatkem, avšak chtíč poznání jí táhl dál. Pochodeň z ničeho nic zhasnula, zaslechla praskání ohně. Na slepo se rozhodla jít za světlem. V tu chvíli, kdy udělala první krok do tmy, na něco narazila. To něco byla bytost… Kterou zaslechla.

Pokračování příště...

* * *


Související články:
Příběh o cizinci (03.01.2010)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Haldir z Cerisu | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist