Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Hvězdná bariéra
Vydáno dne 01. 02. 2010 (1563 přečtení)

Jedna z povídek na pokračování. Pokud se Vám líbila a chtěli byste vědět, jak to bude dál, hlasujte pro ni v anketě do 22.2. 22:22 hod.

Nejsevernější území Britainu. Pláně pokryté sněhem a ledem. Bílá pustina, země nikoho. Nic nemá důvod rušit poklid nehostinných plání, nic tu není k vidění, jen sníh, led a déšť. A přece, přece je už z dálky vidět jeden pohybující se tmavý bod. Při větším přiblížení rozeznáváme v bodu muže a dvě nákladní muly, jak bojují se sněhem a vichřicí.
Vousy muže jsou pokryté krystalky zmrzlého ledu, rozpraskané rty, oči zasažené sněhovou slepotou. Přesto je v nich a celém postoji urputný výraz člověka, který se nikdy nevzdává. S klením popohání muly proti sílícímu větru…
Po několika mílích se vždy na chvíli zastavuje, do mrznoucích rukou bere mapu a kontroluje souřadnice pomocí sextantu. A tak to jde již nějaký čas. Dny, týdny…jaký to má význam?
Nyní se cizinec zastavuje. Zdá se, že je u cíle své cesty. Uvazuje muly a chvíli chodí kolem v kruhu. Zdá se, že je spokojen. Přistupuje k jedné mule a začíná z objemného balíku vytahovat pečlivě zabalené věci. Nejdříve vytahuje kovové tyče a tři zabodává do sněhu dvě stě sáhů od sebe. Po chvíli se chopí modrého krystalu a postupně se jednotlivých tyčí dotýká.
Krystal se rozzáří podivnými symboly. Muž je pozoruje… Chvíli je úplně ponořen sám do sebe, vypadá zmateně. Bere každou tyč a zabodává ji o kus dál a pokus opakuje…
Pocit nejistoty nahrazuje pocit vzrušení. Běží k druhé mule a z útrob vaku vytahuje lopatu a krumpáč. Chopí se lopaty a začíná zuřivě odhazovat sníh. Když odhrnul skoro dvou sáhovou vrstvu, chopí se krumpáče a bojuje se zmrzlou hlínou a ledem. Po chvíli si sundává oblečení. Je celý zlitý potem, ale kope dál. Ve vznikající jámě se strusky zmrzlé hlíny postupně mění v bláto. Po nějaké době krumpáč naráží na cosi tvrdého. Muž, nyní již lze poznat, že je to spíše stařec, rukama odhrnuje poslední vrstvu rozdrcené zeminy.
Je téměř v šoku. Kleká si jako by se modlil a zpocenýma rukama zbožně ohmatává povrch tělesa. Dýchá nepravidelně, oči zdivočelé údivem, pot mu stéká po obličeji. Cítí nevyslovitelnou radost. Dosáhl svého životního cíle!
V tom okamžiku jámu vyplnila matná bledá záře. Následovala obrovská rána, která se odrážela od stěn údolí. Obě muly otočily hlavu ve směru zvuku. Spatřili malý obláček kouře, který se pomalu rozplýval, až nakonec zmizel úplně. Uvázané muly zase netečně odvrátily hlavy.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Liška v Poště | Počet komentářů: 249 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Liška v Poště )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist