Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Příběh o Rickovi a Jackovi
Vydáno dne 01. 02. 2010 (1628 přečtení)

Murphy, si pro Vás připravil příběh o Rickovi a Jackovi a jejich cestě, kterou jim ukázal život.

Byl teplý letní večer, když se vracel starý horník Midas z Krondorských dolů. Když přišel domů, uviděl svojí ženu Aphroditu jak pláče a bolestí si drží břicho. "Aphrodito! " vykřikl Midas. Přiběhl ke své manželce a ptal se, co se děje. Aphrodita odpovídá uplakaným hlasem: "Asi budu rodit". Midas vyběhl z domu a běžel pro starou chůvu Elizabeth, která má s rozením dětí zkušenosti. Oba rychle přiběhli zpět domu. Elizabeth dává Aphroditě instrukce co má dělat a během pár chvil už je dítě na světě. "Je to chlapec! " Vznesla chůva, a pozvedla ho směrem k nebi, a předala dítě Midasovi. Všichni si mysleli, že je po všem, když tu najednou Aphrodita začala mít další bolesti. "Co se děje!? " pronesl vystrašeně Midas. Elizabeth poznala, že jde na svět další dítě. Dávala další instrukce co má Aphrodita dělat a za pár chvil už bylo dítě na světě. "Je to další chlapec" pronesla hrdě Elizabeth, a předala dítě Midasovi. Chůva odešla a nechala Aphroditu s Midasem o samotě. "Jaká jim dáme jména? " řekl Midas. "Budou to Rick a Jack" řekla Aphrodita. Midas souhlasil a šel si lehnout.
Uběhlo pár let, a oba kluci vyrostli jako z vody, oběma bylo už 12 let. Midas si řekl, že by měl chlapce o něčem poučit a zavolal si je k sobě. Všichni se posadili na pařez a Midas chlapcům řekl, aby se obloukem vyhýbali Krondorským dolům, protože tam chodí hodně vrahů. Chlapci otce poslechli a šli si povídat k jezeru u Minocu. Kolem večera se vraceli oba chlapci zpět domů, když tu najednou viděly dva muže, jak se bijí a střílí po sobě kušemi, "Co se děje?! " řekl vystrašeně Rick, "Já nevím…" řekl zoufale Jack. Jeden z mužů zavraždil toho druhého, ukradl jeho věci a utekl. Kluci honem spěchali domů, protože se báli, když tu najednou Rick zakopl o starou knihu, "Au! Co to je za krám sakra! " oba se zastavili, posadili, a koukají na starou knihu. "Co to může být? " řekl Rick. Jack se zamyslel, a říká: Je to stará kniha kouzel! Rick uchopil pevně knihu do rukou a otevřel ji. " Jsou tu samé nesmysly! " povídá Rick. Jack se najednou temně zadíval do knihy a potichu řekl: "In Por Ylem" Když tu najednou vyletí ohnivá šipka k nebi. "Vau! " vykřikl Rick. Doma knihu ukázali otci, a pověděli mu, co tajemného vyslovili a také se podle toho stalo. Otec začal mít strach, že se jeho synové začali plést s tajemnými magickými silami. "Musíte mi něco slíbit " řekl Midas. "Ano otče? " zeptali se kluci. "Nechám vám tu knihu, jen pokud nebudete vyslovovat taková hesla! " oba souhlasili a otec jim knihu předal. Uběhlo pár let a z chlapců už byli muži, oba si vydělávali peníze kácením stromů a prodáváním dřeva. Rick povídá: " Pamatuješ na starou knihu kouzel? " Jack povídá: "Ano pamatuji proč? " Rick pravil: " Znám v Kondoru jednoho mága co by nás mohl naučit novější kouzla, ale potom bychom se už museli učit sami. " na to Jack odvětí: " Jo to by jsme mohli! Hnedka po práci tam skočíme. " Bylo kolem páté hodiny večerní, a oba muži vyrazili k mágovi. Přišli k němu, popovídali si s ním a potom mu řekli, co potřebovali. On udělal vše, co bylo v jeho silách a daroval každému z nich knihu kouzel. " Děkujeme moc! " vykřikli oba a potom nasedli na své koně a odjeli.
Další den probíhal jako každý jiný až do jedné chvíle. "Ricku! Jacku! " křičeli malé holčičky na oba muže. "Co se děje?! " vykřikl Rick. "Na Vašeho otce se v dole sesypalo kamení a je nejspíš mrtví! " pravily malé holčičky a potom zase odběhly pryč. Oba muži rychle nasedli na oře a běželi do dolu. Když přiběhli do dolu, uviděli otce jak leží pod kupou kamení. "Otče! " vykřikli oba synové a rychle se sklonili k otci. "To udělal o.o.o.n! " řekl otec koktavým hlasem. "Kdo on? " zeptal se Jack. "Byl tu vrah! A sesypal na mě kupu kamení!" To stihl otec říci a potom podlehl vážným zraněním.
Oba byli přesvědčeni, že musí otce pomstít. Běželi tedy na Královskou tržnici a koupily výbavu potřebnou k boji. Koupily různé brnění, regenty, kuše, šípy, róby atd. Potom se vyzbrojili a běželi do jednoho z Krondorských dolů. Schovali se tam a počkali, dokud někdo nepřijde. Najednou se objevil kouř, Rick i Jack se strašně báli, a najednou se tam objevil tajemný muž. Sotva ho uviděl, jeden z horníků odhodil krumpáč na zem a snažil se utéci. "An Ex Por" vyslovil vrah. A obyčejný horník jakoby přirostl k zemi. "Vas Flam Por" ale to už Rick ani Jack nemohli vydržet. "Kal Vas Flam" " Kal Vas Flam" vykřikli najednou a zmatený vrah nestihl nic jiného než jen "In Vas Mani" avšak pozdě! Vrah se v plamenech skácel k zemi a oba muži se radovali: "Joo" křičeli. Obrali vraha o věci, které ukradl lidu Krondorskému. Potom věci spravedlivě rozdělili mezi lid.
"Náš otec si určitě zaslouží náležitý pohřeb, byl to úspěšný horník, udělal toho pro Krondor hodně" řekl Jack. "To určitě! " odvětil Rick. Za pár dní se uskutečnil pohřeb, byl zde shromážděn všechen lid Krondorský. Byl to velmi smutný den, možná i nejsmutnější den, co kdy země Kelevarská zažila.
Hned po pohřbu za Rickem přiběhl horník, kterého zachránily v dole. "Mladý muži! Mladý muži! Pokřikoval horník na Ricka. "Ano? " otázal se Rick. "Našel jsem v dole nějaký krumpáč, asi je Vašeho otce, a je na něm něco napsaného. " Pravil horník a předal krumpáč Rickovi. "Děkuji" a běžel za bratrem. "Koukej, je zde napsané abychom krumpáč rozlomili, a že v něm něco bude". A tak tedy rozsekli krumpáč sekerou na dřevo, když z něj najednou vypadl nějaký lísteček. Na lístečku bylo napsáno: "Vždy pomáhejte slabším! " bratři se zamysleli a potom si řekli, že se musejí vydat směrem na Západ, kde vládla chudoba a násilí. A tak se vydali pryč ze země Kelevarské. Snad se sem ještě někdy vrátí!


[Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Murphy | Počet komentářů: 88 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist