Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Příběh o cizinci
Vydáno dne 03. 01. 2010 (1626 přečtení)

O neobyčejně obyčejném „dni“ jednoho cizince…

pribeh_leden_01


V trávě ležící bytost měla v ústech umístěné stéblo trávy a přežvykovala jej. Přitom pozorovala svit hvězd s ještě jasnějším svitem měsíce. Okolo něj šuměly koruny stromů a tráva jej lehce lechtala na tváři. Věděl, že pokud si zdřímne, tak by to pro něj mohlo být osudné, avšak musel to risknout. Otočil se na levou stranu těla, hlavu si podepřel rukou a zavřel oči.
Něco zaslechl z koruny stromů, která byla přímo před ním. Jakési zapraskání větví. Jakoby se na té koruně někdo držel, nějaké zvíře tiše mu prolítlo hlavou. Z druhé strany údolí se ocitnulo další zapraskání. To se mu zdálo již divné, proto se otočil na záda. Neměl tušení, jak dlouho dřímal, proto pootevřel oko, aby se podíval na měsíc, kde je jeho pravá poloha. Znepokojila ho jeho poloha, tipoval přibližně 1 hodinu do východu slunce, což se mu nelíbilo. Neklidné zapraskání zaslechl opět, avšak tentokrát se ono zapraskání ozvalo pár stromů na jih od prvního zapraskání. Rozhodl se věnovat plnou pozornost okolí a nevšímat si měsíce a tížení času.
Dal si obě ruce pod hlavu a začal se soustředit na okolní zvuky a pokrčil pravou nohu, aby to vypadalo, že stále spí. Terén si prohlídl, než si na tuto otevřenou pláň lehl. Vždy si vybíral místo, na kterém na něj šlo otevřeně vidět, byl to jeho strategický krok, kterým vždy nahrál ostatním živlům.
Z ničeho nic okolo jeho pravé nohy proletěl šíp. Z obou stran se v tu samou chvíli vyřítilo minimálně pět bojovníků.
Tak konec hraní“, zašeptal.
Postavil se, protáhl se a dělal, jakoby na něj nikdo neběžel, jakoby na něj nikdo nevystřelil. V tu chvíli přiletěl další šíp z opět pravé strany, kterému uhnul, jak kdyby to bylo letící pírko.
Postavil se do bojového postoje a všude okolo něj se vše zastavilo.
Rozběhl se na jednu pětici bojovníků, která k němu předtím běžela a teď stála a vyčkávala. Doběhl k nim, nestačili máchnout ani jeden mečem a leželi ve své vlastní krvi. Jakmile si toho všimla druhá skupina, tak pomalu začala couvat.
Vám dám ještě pár minut života.“ Usmál se na protější skupinku pěti bojovníků. Upřel pohled na korunu stromu, ze kterého slyšel ono popraskání. Rozběhl se, tak rychle jak jen uměl. Jeho rychlost byla neuvěřitelná a o síle nemluvě. Odrazil se od země a začal šplhat po stromě. Zahlédl svou oběť. V černě oblečeném hedvábném oblečení, které splývalo s tmou, se domnívala oběť, že nepůjde vidět. Nešla by, jenže to by nesměla narazit na „cizince“, který si dokázal poradit s kdekým. Jakmile na sebe ti dva narazili, tak na sebe oba upřeli pohled. Lovec se stal lovnou obětí, která v okamžik, kdy padala ze stromu, měla před očima ukotvený ten pohled nicoty a zapomnění.
Pětičlenná skupinka bojovníků uprostřed pláně si všimla padajícího těla z nejvyššího stromu v údolí. Jakmile dopadlo, tak se všichni otočili a utíkali, odkud vyběhli.
V tom okamžiku se chystal na dalšího a to na jih, kde byl údajně střelec, který po něm vystřelil dva šípy a minul. Kdo by také neminul v takové tmě.
Rozhodl se pohrát se svou obětí, a proto okolo něj nenápadně lítal a do toho šeptal slova, co neměla smysl. Teda neměla smysl pro lukostřelce, pro cizince měla, byla to jeho rodná řeč.
Řekl si dost a vyšplhal do výšky 5 metrů na jeden strom. V ten okamžik se lukostřelec stále jen otáčel a vydával zvuk jen a jen on. Jeho napjaté dýchání a mávání luku sem a tam. Dokonce i tlukot srdce slyšel „lovec“. Lukostřelec zbystřil oči na strom, na kterém byl schovaný a to neměl dělat. Lovci dal signál, že o něm ví a to byl pro něj konec.
Poslední ubytí srdce lukostřelce utichlo a lovec se rozhodl konečně doběhnout pětici bojovníků, kteří před ním utekli. Rozběhl se přes pláň a do lesa, do kterého zaběhli.
Zaslechl pokřik z jižní části lesa, odkud přiletělo pět šípů. Čtyřem šípům uhnul, ale pátý jej zasáhl do levé ruky. To jej poměrně hodně rozzuřilo a skočil na ně.
Jakmile skončil, tak dva z nich byli „rozházení“ po okolí a ostatní byli napíchnutí na okolních větvích.
Čas se mu krátil a potřeboval, aby se jeho zranění zahojilo. Neztrácel tedy čas a rozběhl se k nejbližším horám, kde tak, tak nalezl útočiště, ve kterém zůstal do následující noci.


Související články:
Příběh o cizinci 2. díl (01.02.2010)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Haldir z Cerisu | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist