Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Neobyčejný život obyčejného stavaře - Část první
Vydáno dne 01. 12. 2009 (1853 přečtení)

Připravil jsem si pro vás jeden příběh, o kterém jsem přemýšlel.


„Dobrý den,“ uslyšel Grain, když se hrabal v knihovně. Grain byl mladý člověk, který se učil stavebníkem. V té době to velice vydělávalo, takže takový stavař si vydělal. On se ale učil. I když byl výborný žák, pořád ještě nedokázal postavit hezký dům nebo udělat nějaký ten návrh.
Měl ale sen. Chtěl postavit nějaké pěkné městečko a tam se usadit. Teď měl ale jiné starosti. Otočil se a odvětil: „Zdravím, pane učiteli.“
„Copak, hledáte učivo?.“
„Ano, pokouším se. Zkoušel jsem hodně učebnic, ale moc se mi jich nepovedlo najít takových, aby byly přehledné. Zkrátka takové, abych jim rozuměl i já.“Grain měl takové problémy s chápáním. Potřeboval trochu jiný způsob učiva, aby se to mohl dobře naučit.
„Teď už ale půjdu. Hodně jsem se tu zpozdil.“ řekl a uklonil se.
Poté odešel z hlavní knihovny Britanie a spěchal domů, mimo vesnici.

V noci bývala cesta domů nebezpečná. Grain nebyl žádný bojovník a tak se snažil držet dál od veřejných cest. Ale zase ne hluboko v lese. Bohužel, zatoulal se až moc hluboko do lesa, takže se ztratil. Bloudil lesem a hledal cestu. Snažil se někde projít. Strom, strom, vše bylo stejné, nemohl se hnout z místa, aniž by nenarazil na stejné místo, jako byl dříve. Zatáčel už mnohokrát, takže zpět na cestu to nehrozilo. Najednou v dáli uslyšel zvuk. Nebyl to zvuk jako každý jiný. Byl to zvuk kroků, přibližoval se. Grain se schoval v nedalekém houští a čekal. Už uviděl i nohy, ale ne celé tělo. Jedno ale bylo jasné. Tyto nohy nepatřily člověku. Byly zelenohnědé, dlouhé, vrásčité a s velkými drápy. Když procházelo kolem křoví, kde byl Grain schovaný, zastavil se. Nasál vzduch do nosu a rozhlédl se. Po chvilce zjistil, že nic nenašel a pokračoval.Grain neměl odvahu vylézt ven, dokud slyšel ty kroky. Až poté vylezl a začal hledat cestu. Po chvilce narazil na skálu. Pomyslel si, že půjde podle ní, třeba ho někam dovede. Tak šel, aniž by spustil ruku z té skály, když ucítil něco k snědku. Pečená ryba. Nechal se vést podle vůně, která ho zavedla k malé louce, kde uprostřed u ohně seděl muž s klacíkem v ruce a šťoural větvičkou do ohně. Skryl se v houští a pozoroval ho.
„Můžeš klidně vylézt, já ti neublížím.“ Grain ležel překvapený dál.
„Jestli chceš, tak tam zůstaň a pokud nevíš, na koho mluvím, jsi tu sám.“ Grain vstal a vyšel si sednout k ohni. Muž byl dosti podivný, tichý a na oku měl jizvu. Mluvil západním přízvukem s tvrdým chladným hlasem. Grain si všiml jeho výzbroje. „Ty jsi strážný, nemám pravdu?“
„Je to už dávno, kdy o mě někdo smýšlel takhle, po tom, co jsem zabil jednoho opilce, který mě obtěžoval, tak jsem radši utekl. Nedivil bych se, kdyby na mou hlavu byla vypsána odměna.“

„Byl jsem vyhnán z města a bylo mi řečeno, že jestli se vrátím, nepřežiju a moje tělo půjde do lesa, aby ho sežrali vlci a jiná havěť.“
Grain pozoroval muže a přemýšlel, jestli je silný.
„Trénujte mě jak bojovat, odsud se stejně jen tak nedostaneme.“
„Tsss, myslíš, že jen tak řeknu ano? To si musíš zasloužit. Až poznám, že to má cenu, začnu tě trénovat.“

Grain byl šťastný, ale zároveň i zklamaný. Teď ale šel spát. Věděl, co zítra udělá.

Ráno vstal a pustil se do práce. Vstal a šel do lesa. Jak byl den, bylo lépe vidět, tedy našel na zemi pevný klacek a šel hledat ostrý kámen. Našel jeden poloostrý a vzal jiný, pevný a tloukl o sebe, dokud nebyl již zmíněný poloostrý kámen ostrý. Našel pevnou liánu a tou přivázal kámen ke klacku. Měl tedy amatérský oštěp. Pokoušel se chytit srnce, ale nepovedlo se. Místo toho se mu klacek zlomil a kámen rozpadl. Zbyla jen dlouhá liána. Když ho něco napadlo. Vzal kámen a pevně ho přivázal na liánu. Vyzkoušel to proti suché větvi a povedlo se. Hodil kámen, který se omotal kolem větve a protože měl Grain sílu, tak škubl a větev se utrhla a spadla na zem. A tímto stylem se pokoušel i lovit. Ještě ten den dostal srnce. Mrzelo ho, že ho musel zabít, ale co mu zbývalo. Maso dal strážnému, aby ho upekl a sám si z kůží vyřezal přikrývku, aby mu v noci nebyla zima. Tímto způsobem trénoval často. Chtěl už být trénován strážným.
Jednou večer u ohně se Grain rozpovídal:
„Poslyš, jak ti mám říkat? Příteli mi přijde divné, tak jak?“
„Stačí lovec, nebo Will.“
„Aha, tak dobrá, Wille.“
„Mimochodem, myslím, že přišel čas. Zítra začneme trénovat, připrav se a jdi brzo spát.“
S těmito slovy usnul.
Další den začali trénovat. Tréninky s Willem byly těžké, ale pokud se to vhtěl Grain vážně naučit, potřeboval si vážně nechat pomoct. Běhal, bojoval, skákal a dělal vše pro úspěch.

Až ten den přišel.
„Dnes hochu, ses stal bojovníkem. Tady máš ode mě dárek."

A podal Grainovi stříbrný meč.
„T-to je váš meč, ne?“
„Mám ještě jeden,“
odvětil Will a usmál se.
„Tak děkuji. Nevíte mimochodem, kudy zpět na cestu domů?“
„Vím, tady máš mapu“
a podal Grainovi kus papíru.
Když ho Grain rozevřel a podíval se dovnitř, zjistil, že uvnitř je nějaký text.
„Až potkáš skřeta, sleduj ho, ale dávej pozor, aby tě neviděl, jinak by tě mohl zabít.“ Grain se nechápavě koukal do papíru.
„A kde je ta ma…“ Větu nedokončil, jelikož Will byl pryč.
„Wille? Nevadí. Zatím nashle.“
Řekl a odešel do lesa, kde se opět chytl skály a postupoval obráceně, než předtím.

Pak přišla noc. Grain se schoulil ke skále a poslouchal. A uslyšel to. Kroky. Vyšel tedy potají za skřetem a opravdu se dostal na cestu. Byl šťastný a vyšel směrem domů. Najednou se zastavil, protože v křoví uslyšel šustění. Extrémně rychle vběhl do křoví a ozvaly se tři rány a po chvilce vyšel z křoví Grain s plnější taškou a s třemi novými zbraněmi na zádech. Když došel domů, zaťukal na dveře a otevřela jeho matka.
„Dobře že tu jsi, v tuhle dobu je tu nebezpečno. Ale co to máš na zádech? Zbraně? Ty bojuješ? Od kdy?“
„Byl jsem asi tři měsíce pryč, to sis nevšimla?“
„Ne, odešel jsi ráno.“
Grain se podivil, ale šel domů. Když mu matka nalila polévku, začal se ptát. „Slyšela jsi někdo o nějakém strážném Williovi?“
„Dříve bývali lidé, kteří tvrdili, že ho potkali a následně tvrdili, že byli dlouho pryč. Ale uměli potom bojovat. Proč se ptáš? Má to nějakou souvislost s těmi zbraněmi co máš na zádech a tím velkým stříbrným mečem?"

„Ale to nic, to já jen tak.“


V následné době Grain pomohl bojovat v mnoha bitvách proti vrahům. Podlehl ovšem nemoci a v 43 letech umírá.


[Akt. známka: 3,17 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Berryus z Cerisu | Počet komentářů: 298 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist