Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 10. 2019  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

téma * Svatba 50. páru na Kelevaru
Vydáno dne 02. 11. 2009 (1087 přečtení)

Druhý článek naší nové redaktorky Smashery.

Těsně před svatbou jsem byla v podzemí s partou svých přátel, ale jako jediná jsem zbyla já a můj kůň. Jsem malá, ale byla jsem dost statečná a mrštná a to mi dávalo výhody, vždy jsem se někde schovala a pak odněkud zaútočila. Když jsem už byla na Královské Tržnici, znavená bojem, žíznivá a hladová, poohlédla jsem se a po mé levici a vidím, že v místním hostinci mají Vepřové hody… Řekla jsem si „Štěstí, že je tu ta hospoda, alespoň nemusím zase někam letět.“ Přišla jsem dovnitř, usadila se k oknu, abych měla hezký výhled, a říkám hostinské „Tři vína a pět chlebů.“. Hostinská mi vše donesla a žádala 79 zlatých mincí. Tak jsem tedy zaplatila a v klidu jsem se napila a najedla. Byla jsem potom trochu opilá, to je pravda, ale co to?

Přiběhne Trubač a roznáší novinu o svatbě. Čí svatbě jsem neměla potuchy, ale když jsem se dozvěděla, že jsou všichni zváni, neváhala jsem a šla jsem se trochu zkulturnit do Britského krejčovství. Poté jsem si řekla „Jít na svatbu a bez dárků? To nejde.“ a tak jsem šla něco koupit a zabalit.
Když jsem přišla do Hradní Radnice, už bylo vše připravené a přítel Archerier mi držel místo. Čekalo se na nevěstu, ale co to? Nevěsta nejde a nejde, už jsem myslela, že se z toho vína počůrám. Nechtěla jsem o nic přijít, musela jsem to udržet. A konečně v dáli vidím jasnu bílou barvu. Jde nevěsta. Archerier mi zatím pošeptal, kdo se tu vlastně žení „Tato svatba je svatbou Mesiaha a Demetry.“. Tak jsem zajásala a v hlavě si říkala „Konečně do toho praštili.“. Za tu dobu co jsem si posílala tichou poštu se svojí módní návrhářkou. To byla Demetra již u oltáře.

Celý obřad vedla Lady Agáta, která má se svatbami už ohromnou zkušenost, toto je již její 50. oddávání. Jedna věta mi uvízla v srdci a v hlavě, kterou vyslovila Agáta „Muž a žena jsou dvě části nás lidí, bloudí po světě a hledají svou druhou polovinu a vy jste je našli.“. To bylo překrásné, až mě to rozplakalo. Za celý obřad si pamatuji však jen tuto větu, a otázky pokládané Demetře a Mesiahovi např. „Mesiahu,bereš si zde přítomnou Demetru za svou právoplatnou manželku? Budeš ji milovat v dobrém i zlém, v bohatství i chudobě, v nemoci i ve zdraví dokud vás smrt nerozdělí?“ řekla Agáta a Mesiah odpověděl hlasitě a důrazně „ANO“. Pak řekla Agáta „Demetro, táže se vás. Berete si zde přítomného Mesiaha, za svého právoplatného manžela, budete ho milovat v dobrém i v zlém, v bohatství i v chudobě, v nemoci i ve zdraví dokud vás smrt nerozdělí?“. I Demetra řekla vznešeným a jemným hlasem „ANO“. Poté si Mesiah vyměnil prstýnky s Demetrou a dali si svatební polibek a v tu chvíli byli prohlášeni za muže a ženu.
My hosté jsme utvořili řadu, šli pogratulovat, popřát a předat dárky. A co nevidět se zjevilo bílé světlo, které nás přeneslo na hostinu. Na hostině jsem pronesla přípitek, připila si a něco snědla a to mě dorazilo. Byla jsem tak opilá, že si skoro už nic nepamatuji jen, že jsem jim ještě popřála a šla jsem dolu pro koně. Cestou do Britainu jsem spadla z koně. Také mám, pěkné modřiny. Jinak jsem si to skvěle užila a hezky jsem si poplakala, jako dlouho předtím. Doufám, že jste si to taky užili a já ještě jedno přeji Demetře a Mesiahovi hodně štěstí, lásky, radosti a zdraví do dalších let.


[Akt. známka: 1,38 / Počet hlasů: 24] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Smashera | Počet komentářů: 31 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1489 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1060 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1021 hl.)
 
Je mi to jedno (988 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (960 hl.)
 
Nečtu to tu (1092 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6610

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist