Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Legenda o starci Turanovi
Vydáno dne 02. 11. 2009 (1489 přečtení)

Příběh od Froga, naší nové posily...

Bylo téměř před svítáním. Foukal silný studený vítr. Obloha byla zatažená a pluly po ní šedočerné mraky, když se stařec jménem Turan chystal na svůj každodenní lov. Zavřel svůj dřevěný srub a oděn ve svém koženém brnění se vydal cestou do lesa. Jeho pravá ruka svírala meč s ostře nabroušenou čepelí. U pasu se mu houpala krátká zdobená ruční dýka, kterou nosil sebou pro štěstí na každý svůj lov. Jeho záď kryl dlouhý plášť dosahující až na zem.
Turan byl velice zkušený a moudrý muž. Ovšem dnes byl poněkud neklidný podivným počasím, ale nevěnoval tomu moc velkou pozornost. Vydal se tedy po kamenité cestě vedoucí až k lesu. Cestou se rozhlížel po tajemné krajině a přemýšlel, jestli to není nějaké znamení.
Zanedlouho dorazil do lesa. Porozhlédl se kolem a vyrazil na východ. Po chvilce chůze, ale uslyšel neznámé zvuky ve křoví. Znejistěl a svůj pohled přemístil směrem k nim. Ptal se: „ Co to jen může být?“, nebyl si vůbec jistý. Opatrným krokem se tedy snažil nenápadně přiblížit. Prásk! Ze křoví se vynořil vlk mohutné a silné postavy. Jeho silné drápy vypadaly hrůzostrašně. Něco tak obrovského snad ještě nikdo nikdy neviděl.
Vlk neváhal a tvrdě odhodil Turana o několik metrů dále. Stařec otřesen pádem a překvapen jeho ohromnou silou se nechtěl jen tak vzdát. Postavil se. Ztěžka sípal a oddechoval, tasíc svůj meč upřel pohled k vlkovi. Vlk se na něj podíval ďábelskýma očima. Stál na místě bez jediného pohybu. Vyčkával na starcovu reakci. Turan neváhal a rychlými kroky se rozeběhl proti němu. Byl již téměř u něho. Napřahoval se svým mečem a v tom se to stalo. Vlk stihl uskočit útoku starce. Bylo slyšet pouze rychlé zasvištění. Vlk využil momentu překvapení a opět tvrdě zaútočil na Turana. Ten se bezvládně skácel k zemi. Ohromné zvíře se mu dívalo přímo do očí. Strašlivě vrčelo a cenilo své špičaté tesáky.
Stařec myslel, že je s ním již konec, když si náhle vzpomněl na svou dýku štěstí. Ihned ji nahmatal. Vytáhl z opasku dýku, napřáhl se a s hlasitým řevem zabodl smrtelnou ránu vlkovi přesně do hlavy. Vlk ohromně zavyl a mrtev se svalil k zemi. Turan vleže na zemi si oddechl. Už věděl, proč měl ten podivný pocit. Vstal a otřepal se. Podíval se na obrovského vlka a lehce se usmál. „Dal jsi mi zabrat, kamaráde“, řekl. Políbil svou dýku štěstěny a vydal se cestou ke svému domovu.


[Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Frog | Počet komentářů: 59 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist