Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Elfové a lidé
Vydáno dne 01. 10. 2009 (1786 přečtení)

Jako příjmací článek si Berryus z Cerisu vybral rozpory mezi lidmi a elfy. Jestli se mu to povedlo, porovnejte sami, avšak u nás uspěl...


Už můj dědeček mi o tom vyprávěl. Když byla ještě doba, kdy zuřila světem válka mezi elfy a lidmi. Musel jsem zůstávat s ostatními dětmi elfů hluboko v lesích, kde nás hlídali ochočená zvířata. Hlídali nás ve dne v noci a když se k nám náhodou dostal nějaký ten člověk, zabili ho.

Jednou šla, ale kolem skupina. Normálně by si nás nevšimla, ale jelikož tyto divoká zvířata neposlouchali nás, ale dospělé elfy, zvířata, aniž by nás poslechla po lidech vyjela, přičemž je skoro všechny pozabíjela. Bohužel skoro. Jeden člověk utekl a nahlásil naši pozici. Zrovna dnes k nám dospělí elfové neměli přijít a tak, aniž bychom věděli, co se bude dít, přišla veliká skupina ozbrojených mužů a chudáky zvířata masivně povraždila. Odnesli nás do jejich tábora. Bili nás, nutili nás vykopávat příkop a krmili nás tvrdým chlebem a malou lahvičkou vody. Mezitím Elfové dobili Minoc a doufali, že jim do pomůže, alespoň jako útočiště. Lidé nás chtěli využít jako předmět vyhrožování. Zavřeli nás do kobky, která měla železné mříže, takže uniknout bylo takřka nemožné.
Den poté vyjednavač s velkým vojskem vyrazil k Minocu a nás táhli v nějakém kotci jako nějaká zvířata. A bili nás jako zvířata. Když jsme dorazili k hradbám, uvnitř byly slyšet povely elfích důstojníků ke zbroji. Když však spustil vyjednávač, slyšel jsem uvnitř nadávky našich otců a pokusy o uklidnění ostatních elfích vojáků.
Nakonec vyšel ven Baarty, elfí vyjednávač. „Mám tu vaší omladinu. Opusťte Minoc a vzdejte se. Vyhodnotíme vaši rekapitulaci a podle toho vám uložíme trest.“ Baarty byl jeden z mála elfů, kteří ovládali staroangličtinu. „Nebudeme vašimi otroky. Chceme pouze mír. Ponechte nás na pokoji. Bude to pro oba národy lepší. Bude ušetřeno hodně životů. Jak na vaší, tak na naší straně.“ „To je mi ukradený. Vzdejte se a zvážíme to, nebo budete vyhlazeni. Pokud se vzdáte, vrátíme vám tyto děti, když ne, zabijeme je před vašima očima.“ Přišlo na veliké přemýšlení, načež Baarty promluvil: „Dobrá, vraťte nám děti.
Baarty vymyslel zákeřný plán, protože věděl, že zrovna od elfů to budou lidé čekat nejméně. Jakmile jsme se dostali dovnitř pevnosti, venku okolo v lese byli skryti elfí vojáci a jak se zavřeli dveře pevnosti, elfí vojáci vyběhli s ochočenými zvířaty a monstry. Obrové, velcí hadi, velké krysy a jiné. Elfové natáhli tětivy s šípem a mířili přesně. Drželi vojáky takzvaně v „autu”.
Náhle ze stínu vyšel generál Darwiin. „Měl bych vás zabít. Já to neudělám. Já ani mí vojáci, ale uvidím, jak si povedou má zvířátka.” Dal poslední povel zvířatům a monstrám. Propouštění na svobodu, přičemž se s ostatními vojáky skryli v temnotě lesa. Obr, který zrovna koukal do skupiny vojáků, sebral ze země kámen a jedním hodem rozmáčkl hromadu vojáků. Plátěné brnění nepomáhalo. Generál se mezitím vrátil zadem do vsi. Vojáci byli do jednoho zabiti včetně vyjednavače. O pár let později válka skončila a elfové s lidmi žijí ve společenství. Elfové si vybudovali město na ostrově severně od Minocu Serpent’s Hold.

A teď děti, spát.” Řekl vždy dědeček, když povídka skončila.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Berryus z Cerisu | Počet komentářů: 98 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist