Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Kapitola I: Zrození
Vydáno dne 01. 10. 2009 (1070 přečtení)

Lasy náš nový redaktor nám jako jeho příjmací článek poslal příběh na pokračování...

Lothiorské království se rozprostíralo od břehú chladného Serhundského moře, až po vzdálená úpatí Kiodských hor.
Byla to romatická krajina úrodná na zemědělství a nerostné suroviny. Plná lesů, rozkvetlých luk s hojností vonných květin a léčivých bylin. Bublajicí potůčky lemujicí krajinu, to vše až působylo pohádkovým dojmem. Tato zem byla středovým bodem mezi několika královstvými, a tak hlavní prioritou byl obchod. Ten tu opravdu jen skvétal a přinášel nemalý zisk do královské pokladnice. V Mirlorně hlavním městě se každého rána konaly obrovské a honosné trhy. Potkaly jste tu pány ze dvora, tak i lid chudší. K sehnání tu prostě bylo vše. Občas na samotné tržiště zavítal i sám král Ludvík, ani né spíše kvůli nákupu, ale ukázat se lidem , a tak trošičkou pochlubyt se svou pýchou- prosperitou svého panství.
Na tržiště byl velmi pyšný i Elandrin, místní správce. Dohlížel na pořádek a chod tržiště. Byl to svobodný muž vysoké postavy s černým plnovousem dlouhým až na prsa…..Již zdáli by jste ho poznali podle velkého klobouku, který tuze rád nosíval. Dlouhý plášt až na zem, a vždy usměv na tváři a vlídná slova. To všechno z tohoto muže dělalo neskutečného dobráka, který sem tam chudšímu odpustil pronájem, jindy udělil slevu……..
Den střídal noc a tak to šlo dokola až do osudného dne…..Tu noc byla hrozivá bouře. Déšt byčoval střechy domů a silný vítr narážel do korun stromů až je celé ohýbal. Elandrin nemohl spát. Bál se hromů a blesků, které doprovázeli toto psí počasí. Ležel ve své posteli přikryt až po bradu. Při každém zaburácení vždy zavřel oči a zatajil dech, když v tom najednou se ozvaly mohutné rány na dveře. Někdo bušil. Elandril v první chvíli nevěděl co se děje, stále ležel, když ho opětovné bouchání donutilo vztát z postele. Se svíčkou v ruce se blížil ke vchodovým dveřím. „Koho to sem čerti nesou v tuto hodinu a ještě v takovém počasí „ pomyslel si, když zrovna sahal po madlu. Za vrzavého skřípotu pantů otevřel své mohutné dřevěné dveře. To co uviděl mu málem vyrazilo dech. Na prahu svých dveří spatřil do špinavého hadru zabalené malé dítě. Elandrin uchopil plačicího chlapečka a svým zrakem se ujistil ,zda-li nespatří osobu , která ho tu zanechala. Avšak byla tma a on nikoho neviděl, ani neslyšel…..Podíval se do plačicí tváře dítěte a skrze své mohutné vousy se usmal..
Lasy rostl jako z vody. Z malého plačícího syrotka, kterého Elandril onu noc našel u svých dveří se stal již mladý silný dvacetiletý muž. Jeho dětství bylo trochu jiné než u ostatních jeho přátel. Místo her, kterými si děti zpřijemnovaly dlouhé dny věnoval svůj čas svému otci, který ho den co den brával na tržistě a zasvěcoval ho tomuto řemeslu.“ Jednou ti vše přenechám vždy říkával“. A Lasy se zájmem naslouchal otci a jeho životním radám, jak nezneužívat své postavení, jak být spravedlivý a čestný k podaným a oddaný svému králi.
Toho dne se jako každou neděli Lasy vracel z místního opatství, kde naslouchal Mirlornskému kazateli.Slunce pálilo a prašnou cestu lemoval les rozprostírajicí se podel celé její délky až k domovu. Den se zdál perfektní. Bylo něco k polednu když Lasy za piskotu došel ke svému domu. Dveře byli otevřené a již na první pohled se zdálo, že tu něco nehraje. Lasy spozorněl a ze své pochvy vytáhl malou zdobenou Mytherilovou dýku, kterou od otce dostal ke své plnoletosti. Pomalu, obezřetně vztoupil do dveří. Vše bylo rozházené a takřka nic nebylo na svém místě. „Otče, otče“ stále Lasy vola,l když vybýhal po kamených schodech, až do Elandriovy komnaty. Tentokráte otevřel dveře bez zaklepaní. V tu chvíli jako by se zastavil čas,Lasy padl na kolena u těla ležicího nedaleko krbu. Byl to jeho otec, který tu ležel bez vládně a nehybně…Kaluž krve a dýka zapíchnutá v hrudi vypovídala o tom, že již život a duše opustili toto tělo. V mistnosti bylo hrobové ticho, jen praskot ohně rušil tento smutný fakt o krádeží a vraždě Mirlornského správce tržiště.
Lasy po této neštastné udalosti prodal otcův dům, kde již nemohl žít, velký rybník, louky a přilehlý les. Všechny peníze, které utržil z rozprodaného majetku daroval na rozvoj opatství, kde také našel utěchu. Brzy tak po této události se obrátil na stranu víry. Konat dobro, oddaně sloužit krály a hlásat boží slova se stali jeho prioritou, kterou po zasvětcení se vydal plnit daleko za moř,e až do země Kelevarské.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Lasy | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist