Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Články uchazečů na pozici redaktora
Vydáno dne 01. 02. 2009 (7367 přečtení)

Když se vyhlásilo řízení, přišlo celkem dost článků. Kapacity v redakci jsou ale omezené a na všechny se nedostalo. My jsme si, ale řekli že by byla škoda tyto články nevydat. Mnohé skýtají zajímavé informace.

Jak už jsem uvedl, jde o články uchazečů, kteří se na post redaktora nedostali. To však neznamená, že odmítáme jejich spolupráci. Právě naopak na poli externí spolupráce je uvítáme více než rádi. Další z uchazečů, kteří byli přijati, mají své články uvedeny zvlášť jako normální články novin. Nuže pojďme se společně podívat na širokou nabídku různorodých témat. Věřím, že každý si něco vybere.

Elrond z Noblesu

Yoko Injection – I. Díl

Vítejte u úvodního dílu seriálu o scriptování v Yoko Injection. V dnešním díle si vysvětlíme, co to vlastně to “íčko” je, kde ho seženeme, jak ho rozchodíme s Kelevarským klientem a kde seženeme nějaké ty základní scripty.

Co je to Yoko Injection?

Yoko Injection je externí program navžený pro usnadnění hry, podobně jako UO Assist, nebo Razor (které jistě většina z vás zná). Oproti výše zmíněným má však jednu obrovskou výhodu – není omezen tím, co můžete dělat. Narozdíl od Assista, nebo Razora, se zde totiž makra nenahrávají klasickým způsobem (kliknout na nahrávání, provést nějakou akci a ukončit nahrávání), nýbrž se píšou ve formě scriptu, který může vypadat například takto:

sub doplnit_regy_50()
     var pauza_presun = 1000
      var i
      dim regy[7]
        regy[0] = 0x0F86
        regy[1] = 0x0F7B
        regy[2] = 0x0F8C
        regy[3] = 0x0F88
        regy[4] = 0x0F7A
        regy[5] = 0x0F84
        regy[6] = 0x0F8D
        regy[7] = 0x0F85
   AddObject(“pytel”, “Oznac pytel do ktereho se daji regy”)
   AddObject(“bedna”, “Oznac bednu s regama”)

    For i = 0 to 7
        UO.FindType(regy[i], -1, “pytel”)
        UO.MoveItem(“finditem”, -1, “bedna”)
        Wait(pauza_presun)
        UO.FindType(regy[i], -1, “bedna”)
        UO.MoveItem(“finditem”, 50, “pytel”)
        Wait(pauza_presun)
   Next
   UO.Print(“Hotovo!”)
end sub

Toto byl například script, který si vyžádá zaměření pytle s regama v backpacku, zaměření bedny s regama a doplní vám regy v pytli tak, aby bylo od každého 50. No řekněte, dokázali byste si udělat takové makro v UO Assistu nebo Razoru? Jsem si jistý, že ne. A v tom je právě síla Yoko Injection, dá se v něm udělat prakticky cokoliv!

Kde to seženu?

Máte dvě možnosti. Buďto si jej stáhnete z oficiální stránky link, které ale nepodpruje clienta 6kové řady (podporuje s patřičnou úpravou některých souborů) a nebo si můžete stáhnout yoko od nás.

Jak to rozchodím?

Jako první si upravíme konfigurační soubory pro podporu klienta 6.0.4.0, otevřeme tedy soubor Ignition.cfg a vložíme do něj řádek:
"6.0.4.0" f935721f 204000 : 00419E9A = 3B, 00419EA4 = 3B, 00419D9F = 3B, 0041A979 = 3B C9 0F 84
nyní si otevřeme soubor ilpatch.cfg a vložíme řádek:
"6.0.4.0" f935721f 00204000 : 0041a96e = 84, 00419da9 = 3b c0

Budeme samozřejmě potřebovat clienta verze 6.0.4.0, toho můžeme stáhnout zde (link na download)

To bychom tedy měli vyřešenou podporu clienta 6.0.4.0, teď se můžeme vrhnout na vlastní nastavení Yoka.

Po spuštění ilaunch.exe na nás vybafne okno spouštěče, viz. obrázek.

yoko1

Vysvětlíme si tedy jednotlivé položky.
Client dir - cesta ke složce, ve které máme nainstalovanou Ultimo
Server - server, na kterém chceme hrát
Address - IP adresa a port serveru
Client - s jakým clientem chceme hrát
Executable - cesta ke klientovi
Ignition.cfg - cesta ke konfiguračnímu souboru yoka, ignition.cfg
Use Injcetion - použít injection, pokud není zaškrtnuté, spustí se nám jenom čistý klient
Exit after launch - zavřít okno spouštěče po spuštění klienta

Nyní musíme nastavit Server. Provedeme to tak, že klikneme na tlačítko Edit List vedle rolovacího menu Server. Objeví se nám toto okno:

yoko2

Klikneme tedy na tlačítko Add a vyplníme stejně, jako je na obrázku. Poté nezapomeňte dát save a potvrdit OK. Nyní na úvodní obrazovce vybereme Client: Kelevar.

Dále musíme nastavit cestu ke clientovi, to provedeme zvolením Edit List u rolovacího menu Client, zobrazí se nám toto okno:

yoko3

Opět zvolíme Add, vyplníme jako na obrázku (jen nezapomeňte pomocí Choose najít vašeho klienta verze 6.0.4.0), klikneme na Save a potvrdíme Ok.

Na úvodní obrazovce nyní již můžeme vybrat našeho clienta. Ještě pomocí Change najdeme náš Ignition.cfg (v adresáři s Yokem) a můžeme kliknout na Launch.

Nyní se nám již spustil client a Yoko, budeme se tedy věnovat nastavení vlastního Yoka, takže Login a Heslo ještě nevyplňujte.

yoko4

Pro správný běh klienta jsou důležité nastavení Encryption, já mám None (Ignition), ale funguje i s 3.0.6 (OSI > 3.0.6), akorát vám nebude fungovat buff bar, CLient :400c Fix a No client hung message (to sice není nutné, ale omezí to padání klienta). Rozhodně bych nedoporučoval zaškrtnout Light, je to věčné světlo a myslím, že RT by to mohli brát jako porušení pravidla G1.

Mno, teď již můžeme vyplnit Login a Heslo a vesele se přihlásit. Prozkoumání dalších záložek již nechám na vás, na záložce Skills najdeme hodnoty skillů, včetně zobrazování přírustků, Object types a Objects - zde máme nadefinované typy a serialy různých objektů, o tom ale až jindy, Display - určuje co a jak se má zobrazit v horní liště, hotkeys - přiřazení kláves k jednotlivým funkcím scriptu, Script - vlastní okno pro script, máme zde možnosti jako načíst script (tlačítko Load) atd. Snad za zmínku v tomto díle ještě stojí, že script ukončíme tím, že jej vybereme v seznamu spuštěných scriptů a klikneme na Terminate.

Takže, to je pro tento díl vše a my se uvidíme u dalšího dílu, ve kterém se již budeme učit jak tvořit vlastní scripty.

U dalšího dílu se na vás těší Elrond z Noblesu.


Hammers

hammers

Tak a je to tu první nedělní turnaj roku 2009.Hráčů na tomto turnaji bylo poměrně hodně.První arénu měl nastarost Counselor Farewell ve své nádherně modré róbě a se svoji hezkou zbraní a druhou arénu měl nastarosti Seir Heimdall,který měl nastarost i lukostřelbu.

Ano a konečně sme u výsledků začneme u Soubojů v Aréně.1. byl Dirty Bastard,2. byl Fergas,a 3. byl Carver ano Dámy a Pánové zatleskejte těmto bojovníkům kteří se vypracovaly až na vrchol. Ale to není všechno nyní jsme u Lukostřelby a tady jsou výsledky:1.Kvari s výkonnem 535,2. Assasin s výkonnem 525,3. Kantry s výkonnem 515.Blahopřeju vítězům a ti co prohráli ať nestrácí sílu bojovat.


Frog

Jako první podstoupil můj ´´výslech´´ Nekromant, člen Temného Kultu, mág jménem Smrtka.

Rozhovor se Smrtkou:

Frog: Na úvod bych se chtěl zeptat, co jsi všechno musel udělat pro to aby jsi tuto magii získal ?

Smrtka: Mohl bych na tuto otázku odpovedet, ale neudělám to. Temný Kult má své interní záležitosti a nepovažuji za vhodné vynášet ven informace, které by mohli ohrozit naše adepty.

Frog: Dobře, děkuji.

Frog: Jak svoji magii využíváš ?

Smrtka: Naše magie se dá využit na 2 věci. Primární je samozřejmě zabíjeni a ničení všeho dobrého a ctnostného v království. Druhořadé je vydělávání. V dnešní době, kdy se Temny Kult dostal do podvědomí obyvatel kralovstvi je potřeba i jistý kapitál na kvalitní EQUIP. Toho se dá získat harvestem na jistých místech, v čem nám pomáhá Animate Dead - oživení příšer. Sečteno odečteno, primárně využívám magii k zabíjení a tyranii nepřátel. Sekundárně k vlastnímu obohacení - výbavy jsou drahé.

Frog: Mohl by jsi prozradit, která kouzla jsou vhodná na PvP, a která zase do dungu či na jinou činnost ?

Smrtka: Vypíšu Ti charakteristiku všech kouzel, pěkně popořadě: Summon undead - vyvolá nemrtvého pomocníka - rychlé kouzlo, vzhledem k náročnosti na nekro regy je téměř nepoužitelné (maximálně na zmatení cíle). Animate dead - oživí monstrum, které mi bude sloužit (výborné k oživovaní draků/seekerů/dread spiderů). S jejich pomocí je průchod dungeonem /náběh na skupinu dungařů téměř hračka. Chce si to jen dávat pozor, aby Vás stále poslouchaly. Liche Form - proměna v licha na určitý čas (nejde dispelnout). Liche má zvýšenou regeneraci many ovšem trpí nízkým intelektem. Občas používám při průchodu dungeonem (je to ale spíš rp záležitost). Touch od Death - kouzlo, které se stále ladí. Dává jed, curse a poškození (momentálně mind blast). Plošné útočné kouzlo s ohromnou náročností na magickou energii (50 many !). Výborné ke zrušení invisportu a otrávení protivníka. Fire Bolt - nejúčinější kouzlo, má 3 složky (fire/magic/armor). Je rychlé s malou manovou náročností. Temný Kult má od temného pána zvýšenou nekromancii, odměna za naše služby. Hallucination - obět´ dostane halucinace, po čase mu kouzlo drainuje manu/staminu. Slouží ke zmatení protivníka. Žádný jiný význam nemá.

Sečteno odečteno:
PvP : Touch of Dead, Fire Bolt, Hallucination PvM : Summon undead, Liche form, Fire Bolt

Frog: Uf, velmi vyčerpávající odpověď.

Frog: Která kouzla, jsou Tvá nejpoužívanější?

Smrtka: Cunning a Recall

Frog: A z Temné Magie ?

Smrtka: Fire Bolt a Touch of Death

Frog: Jaký je Tvůj názor na rozšířené debaty o tom, že jsou Nekromanti téměř neporazitelní a že jsou oproti Paladinům a lidem s Bílou magií zvýhodněni ?

Smrtka: Neporazitelní, to je jakoby někdo říkal,že mají nějakou LEPŠÍ obranu, než jiní. To není pravda. Máme úplně stejné HP a možnosti equipu, jako Vy. Co víc, nemáme žádné frakční štíty, jako Paladinové/CH/O, takže se musíme spolehnout na vlastní nebo HM štíty. To že několik z nás využívá drahé equipy je věc druhá. Logicky s equipem za 300+ tisíc máš vetší šanci přežít, než s equipem za 30 tisíc. Máme silnější útok, to ano. Systémově jsme však na obranu stejně slabí, jako kdokoliv jiný. To že se umíme léčit je věc jiná.

Frog: Dobře, a ted´ poslední otázka.

Frog: Co říkáš na umístění učitele Bílé magie do bludiště kam mohou i vrazi ? Je to správné aby příslušníci Temného Kultu bojovali již proti novým ´´bílým´´ mágům nebo jsi názoru, že Nekromanti nemají co dělat v blízkosti tohoto učitele či na to máš svůj jiný názor ?

Smrtka: Učitel je umístěn správně. V místě,kde se nacházel starý Elaron.Je dobře, že mají Nekromanti přístup k učiteli. Nekromanti totiž bojují proti symbolům ctností, jejich symbolem je i Book of Light. Nekromanti tak mohou zabránit rozmnožení tohoto nepříjemného viru.

Frog: Moc děkuji za Tvůj čas a za Tvoje velmi rozsáhlé a vyčerpávající odpovědi.

Smrtka: Není zač. Snad si konečně lidé uvědomí, že mají stejnou šanci zabít nás, jako obyčejnou spodinu společnosti - vrahy. Že jde jen a jen o jejich um v boji, v neposlední řadě také o výzbroj.

Frog: Ano, přeji mnoho dalších úspěchů v boji.

Jako druhý podstoupil můj ´´výslech´´ Paladin, člen guildy Neutral Order of Chaos, mág jménem Hakrikus.


Rozhovor s Hakrikem

Frog: Na úvod bych se chtěl zeptat, co jsi všechno musel udělat pro to neboť tuto magii získal?

Hakrikus: Jako všichni ostatní, sehnat kameny ctností, splnit úkol na zvoneček odvahy, získat knihu pravdy a svíčku lásky. Odproštěnej od nekromancie už jsem byl asi rok, rok a půl předem.

Frog: Dobře

Frog: Jak svoji magii využíváš ?

Hakrikus: Kdy je potřeba, přiznám se, že poslední dobou na magii nechodím, trochu se změnily podmínky a já nejsem na velké skupinové boje, ale když už tak využiju třeba auru, k mojí róbě a hůlce mě to dává velkou výhodu a hodně špatně se pak zabíjím, silence sem nějak koordinovaně ještě nepoužíval, na hromadný heal lidi zatím nejsou moc zvyklí, takže se nevyužije plný potenciál, recover si myslím, že není zase tak ideální kouzlo, nebo aspoň já ho dokážu efektivněji nahradit něčím jiným, ress jsem já snad asi ani nepoužil a nějaký útok na nemrtvého taky ne.

Frog: Mohl by jsi prozradit, která kouzla jsou vhodná na PvP a která zas do dungu či na jinou činnost ?

Hakrikus: Ono je to těžké. Silence má určitě velkou sílu, je škoda, že se ale bude využívat především k dělaní í. Pro mne je vhodná ta Aura of Lights, ale nevím jestli ostatní za tohle kouzlo budou chtít plýtvat tolik many. Recover by taky nemusel být špatný, ale za tolik many je vhodnější vypít cure potion a hodit si dvě děla a ještě mi zbude mnohem více many. Uplatnění má spíš jako rychlé Greater Heal v paralýze. Touch of Angel se bude moci v PvP asi také využít, pokud ale půjdou čistě modří proti vrahům, jinak na nějaké mass modré akce určitě dobrá věc. Ostatní dvě jsou čistě dungařské věci Sacred dělan se hodí, a čas ukáže jak klesnou ceny regů, jestli se vyplatí i nemrtví zabíjet kouzlem dělaní Undead.

Frog: Děkuji.

Frog: Která jsou Tvoje nejpoužívanější kouzla ?

Hakrikus: Těžko říct, možná to Silence, pak ta Aura of Lights.

Frog: Jaký je Tvůj názor na rozšířené debaty o tom, že jsou Nekromanti téměř neporazitelní, a že jsou oproti Paladinům a lidem s Bílou magií zvýhodněni ?

Hakrikus: Ono se to hodně zveličuje, každý nadává a málokdo se chce zamyslet, každý si chce hrabat ten svůj píseček a do něj si nechce nechat sáhnout.Hodně to dělá prezentace jednotlivých lidí.Když to občas vidím je to k smíchu.Hrát aroganci i na fóru, abych všechny štval není dělaní řešení.V tomhle snad vyniká jen Rajhrad, který ty kompromisy hledat chce. Jinak u Temné Magie tam snad stačí upravit jen to Touch of Death, protože je jasné, že pokud bude stylem jed, pak curse, a pak to hodí mind blast, tak mi nějaké staty jsou k ničemu, neboťˇ mi stejně nakouzlení nepomůže, ale tohle to by se mělo vyřešit a bude to jiné. Navíc dosah je tedˇ fakt velký, mám v Razoru udělanou plochu 1280x 1024 a Nekromanta nemusím vidět, abych zásah dostal. Snad se to podaří nějak doladit. Co se týče Bílé Magie. Ten Silence asi bude hodně spekulativní, ale to ukáže čas. Tedˇ to měli zatím jen lidé co třeba na nějaký Silence porty nemysleli. Až to dostane někdo jiný bude se nadávat.

Frog: Tak jo. Mám tu ještě poslední otázku.

Frog: Co říkáš na umístění učitele Bílé magie do bludiště kam mohou i vrazi ? Je to správné aby příslušníci Temného Kultu bojovali již proti novým ´´bílým´´ mágům nebo jsi názoru, že Nekromanti nemají co dělat v blízkosti tohoto učitele či na to máš svůj jiný názor ?

Hakrikus: Nevím, jak to tedˇ přesně je,ale vadila mi jedna věc, že člověk co si šel Bílou Magii udělat, o věci dokázal přijít a nemohl to opakovat. Tedˇ je to snad nějak už řešené nebo aspoň přes bank kit. To, že se tam tedˇ dal antimagic je dobrá věc, přeci jen by bylo hodně zlé kdyby v blízkosti mistra Bílé Magie se proháněli Nekromanté a kouzlili. Možná by nebyli od věci nějaká modrá npc na styl strážných ve Windu. Spíš mi vadí zabiíení hlavního npc na odstranění nekromancie, měli by ho dejme tomu bránit a ne ho zabíjet, aby to nemohl někdo jiný udělat, tohle je podle mne nesmysl, ale někomu se to zdá jako skvělá věc.

Frog: Dobře, děkuji za Tvé názory a čas.

Hakrikus: Není zač.


Rozhovor s poradcem Bassem IV.

Brass

Brass2

Brass3

Frog: Ahoj Brassi ! Mohl bych Ti položit pár otázek ?

Brass IV: No myslím, že si na Tebe trochu času udělám, když to nebudou otázky na tělo. *usmál se*

Frog: Ty jsi známý jako Poradce v Tutoriálu vid´?

Brass IV: Tak neřekl bych zrovna známý. My poradci pracujeme v utajení. *usmál se*

Frog: Na úvod bych se Tě rád zeptal jak ses k této funkci vůbec dostal ?

Brass IV: Jej to už nějaký ten pátek je, ale na tohle nikdy nezapomenu. Xara vyhlásila konkurz na poradce a já jsem se přihlásil jako další spousta lidí. Asi po měsíci jsem napsal e-mail Xaře s dotazem jak to vypadá. Dozvěděl jsem se, že konkurz je uzavřen, a že výsledky zapomněla zveřejnit, ale za moji "aktivitu" mě do skupinky Poradců také zařadí, a od té doby tam jsem.

Frog: Co Tě vedlo k tomu tuto funkci vykonávat ?

Brass IV: Kdo ví. Možná nuda, možná jsem chtěl pomáhat nebo touha být nějak prospěšný. Je toho spousta. Ale především asi ta pomoc lidem ale i RT.

Frog: V čem vlastně spočívá tato "práce" nebo co je Tvým úkolem dělat ?

Brass IV: Tak moje pracovní půlhodinka spočívá v tom, že se objevím v tutoriálu, proběhnu se tam, a když někdo potřebuje poradit nebo jen tak prohodit pár slov tak to udělám mile rád. *usmál se*

Frog: Co Tě na této "práci" baví nebo nebaví ?

Brass IV: Nejvíce mě baví utíkat před lidmi a nebaví mě, když mě “špehují” GM, hlavně strejda Narval. Ne teď vážně, líbí se mi, že mě tam lidi berou jako někoho.A můžu si s nimi leckdy i dobře popovídat a zasmát se. Ještě mě baví pořádat turnaje a dívat se na nováčky, kteří se snaží porazit svého kamaráda. *směje se* Naopak mne nebaví čekat, co někdo napíše, když něco potřebuje. V tutoriálu jsou také lidi, co píšou pomalu a já mám na práci, třeba ještě něco jiného a to čekání mi jde proti srsti, *usmál se* ale přežít se to dá. *směje se*

Frog: Za jakým účelem za Tebou lidé nejčastěji chodí ?

Brass IV: Nejčastěji za mnou chodí lidé s tím, že jim nestoupá daná dovednost, popřípadě kde najdou nějaké věci. Na třetí místo bych asi dal to, že potřebují bednu na úkol, kterou prodávám a na konec si za mnou chodí jen tak popovídat.

Frog: Dobře, děkuji Ti za rozhovor.

Brass IV: Není za co, rádo se stalo. *mává*[Akt. známka: 2,29 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Sparhawk | Počet komentářů: 345 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist