Zemský Trubač
  Dnešní datum: 26. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Jak se dělá žena - díl III.
Vydáno dne 16. 03. 2008 (1387 přečtení)

V minulých dílech komtesa Blanka zachránila před smrtí trpasličího bijce Bromira. Cestovala s ním na lodi. Ovšem z posádky se vyklubali piráti a Bromir se dal na jejich stranu. Sice prý jen na oko, ale kdo ví, co tím ten syčák myslel. Dnešní díl začíná na malé loďce plující ku břehu.

Blanka byla po delší době oblečená opět k světu. Konečně nemusela chvíli nic dělat. Né že by ji drhnutí lodní podlahy nedalo skvělou lekci pro život. Kriticky si prohlížela své ruce.
„Otřesné…“
Poznamenala.
„Drž hubu krávo!“
Zmlkla a prohlížela si své ruce, pak je zatnula v pěstičky a spalovala pohledem piráta, který ji okřikl. Vypadala spíše směšně než výhružně. Slečna oblečená jako dobře placená kurtizána, zatínající pěsti. Už se ale blížili ke břehu. Za okamžik přijde její chvíle. Pomůže Bromirovi přebrat vládu nad loďkou a k pevnině už nějak doveslují. Bromir na ni mrkl. Připravovala si kouzlo. Hezky potichu. Sebrat trochu moci a hníst. Zase trochu moci a hněteme. Ještě trošku. Tááák je to správně.Vypustila slunce. Pak sama neviděla co se dělo, jen slyšela švihání a křupání. Po těchto zvucích vždy následoval zvuk padajícího přes palubu. Když se zase rozkoukala, byli sami. Ona, Bromir, její krásné šaty, její kabelka s pár věcmi, její čelenka, její náušnice a loďka smáčená krví. Zděšeně zaječela a zavřela oči.

***

„Á slečince se nechce veslovat. No to se dalo čekat. Víš co, já tam tedy dovesluji, dovedu Tě do civilizace a to bude poslední věc kterou pro tebe udělám. Pak budeme vyrovnáni.“
Urputně vesloval ke břehu. Byl celkem kus. Ještě že kapitán se má vracet až za týden. Tak nikdy nemohou přijít na to k čemu došlo. Né že by mu to nějak trhalo žíly. On je silná nátura a nějakých pirátů se nebojí. Na ty si hrával už v sirotčinci.

***

Po pár dalších hodinách veslování dorazili ke břehu. Byli na nějaké pláži. Nikde ani živáček, ale dle řeči pirátů, to nemělo být tak daleko do vesnice. Vydali se tím směrem. Do vesnice došli celkem brzy. Malá nenápadná vesnice. Bohužel opuštěná a celkem čerstvě. Spálené domy napovídali tomu, že si zde někdo pořádně zašpásoval. Chvíli hledali něco užitečného, ale krom pár jablek o nic nezakopli. Vydali se po cestě dál. Blanka s Bromirem zrovna mnoho nemluvila. Jejich vztah nebyl zrovna nejvřelejší. Strávili na cestě několik dní. Štěstí bylo, že měli celkem pěkné klima. Nemrzli. Oheň si také byli schopni rozdělat. Co bylo ale nejhorší. Měli hlad. Oba byli z města a oba byli naprosto neschopní cokoliv ulovit. Blanka tedy uměla s koketní lehkostí lovit muže. Bohužel z těch se nenajíte a krom toho žádný v okolí nebyl, krom toho, dle ní, tupce Bromira. Bromir byl zase expert na lovení monoklů. To se mu i dařilo, když Blanku naštval. Už pečovatelka v sirotčinci mu vždycky říkala.
„Pozor na ženu a její kabelku.“
Dnes jí musel dát zapravdu, bohužel ani tímto se nenajedli.

***

Hladoví nakonec dorazili do další osady. Zde to již vypadalo slibněji. Obyvatel zde bylo plno. A kouleli na ně svýma selskýma očima. Nebo rozumem? Hmm to je jedno, prostě na ně kouleli očima. Pokud nevíte jak to vypadá, běžte se podívat na sebe do zrcadla, možná to pochopíte. Blanka jim musela asi připadat jako veliká paní, protože takové šaty v osadě nikdo nikdy neviděl. Osada měla několik velkých chalup, hospodu, starostův dům, klášter na kopci, ale vypadal poněkud schátrale a nezapomeňme na pekárnu.

***

Bromir mlsně olízl patro a znalecky vybral hospodu jako místo, které hodlají poctít svou přítomností. Blanka se tam nechala odvléct. Byla jako ve snách. Vstoupili do lokálu. Už teď kolem poledne, zde bylo mnoho lidí. Usadili se u stolu a pozorně je pozorovalo minimálně 15 párů očí. Tedy Blanku. Po Bromirovi pokukoval maximálně hospodského pes. Hostinský se k nim přibatolil.
„Co to bude vzácná paní?“
„Nějaké dobré víno, jídlo pro oba a následně informace, jak se vaše přerostomilá osada vůbec nazývá.“
„Naše osada se jmenuje Trojmezí.“
„No to je skvělé, tak jsem tady správně a teď prosím to jídlo.“
Blance se rozzářili očka a spokojeně se začala usmívat. Bromir se oproti tomu tvářil, jakoby sežral opravdu hodně kyselistu. Jeho obličej se rozjasnil na chvilku když hospodský donesl jídlo. Opravdu ale jen na chvilku, než se napil i vína.
„Tfuj!!! Tyhle elfské chcanky pít nebudu!!! Doneste mi pivo!!!“
Hospodský hned odběhl a lokál ztichl a z rohu se ozvalo.
„Ty máš něco proti elfům příteli?“

Čí byl onen hlas který promluvil z rohu? Proč je Blanka najednou tak šťastná? Jaký je čeká další osud? To vše se dozvíte už příště…


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Sparhawk | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1605 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1200 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1116 hl.)
 
Je mi to jedno (1079 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1044 hl.)
 
Nečtu to tu (1184 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7228

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist