Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Je dobré bí(ý)ti novináře(m)
Vydáno dne 20. 01. 2008 (1782 přečtení)

Je to dobré bydlo

Když už jsem skončil naplno uvázán v Zemském trubači, začal jsem tak nějak meditovat o tom, jaké všechny výhody to přináší prostému smrtelníkovi země Kelevarské…A nebo mně…
Předně vemte si práci samou. Co máte za úkol? Chodit po světě a psát o věcech, co vidíte a jak je vy vidíte. To znamená, že si můžete psát o všem co Vás napadne. Například o tom PK, co mě sundalo ve Wrongu a obralo o mou poslední desítkou zbroj. A pokud náhodou dotyčný nechce, abych napsal sérii článků o jeho osobě a jeho sexuální orientaci, tak mi ji jistě vrátí(Byla památeční! Ty malý hnusný neduživý grázlíku!).
Což, mne přivádí na další plus, v novinách můžete nadávat lidem, šikanovat frakce a gildy a obecně Vám to nemohou nijak vrátit. Když pomitu akce jako hon na Lišku, či „já si tě najdu v reálu a tam ti rozbiju …hodinky!“
Ale to se dá přežít. Navíc, čím víc jste zlí na lidi, čím více kontroverznější článek napíšete, tím více jej lidé čtou a tím větší z něj máte zisk. O tom, že když píšete do novin ani nemluvě.
Dá se říci, že ideální tip redaktor je někdo, kdo má vyhraněné názory se kterými ale nikdo neztotožní. Je zatrpklý, cynický a mstivý, se sklony k grafomanii. Ví všechno nejlépe a je to prostě borec, je to borec, boreczech jo. Jako absolutní bonus, má i nějakou úchylku *vrtí ocasem*. Takového redaktora hledám, kde mohu. Takový osamělý případ, co má o sobotách čas, bigotního šílence se sadistickými sklony k veverkám a lidem…Hmm, hmm, myslím si, že to by byl počátek opravdu dokonalého přátelství… Ale ať vymetám kdejakou hospodu, bar, ne a né ho najít…
Proberme i otázku motivace. Když pomineme pocit uspokojení, jež tato práce přináší, moc a prestiž, kterou Vám dává, vlastní rare róbu a stejně jako agent jejího veličenstva, právo všude srkat nos, hrát si na hvězdu a do všeho kafrat, máme tu i finanční ohodnocení a další benefity. Samozřejmě novináři by nemělo jít jen o peníze…To je totální diletantizmus a osobní tragédie…
Mělo by mu jít o pořádný balík peněz! Jen jeden příklad. Stačí napsat epos o tom, co za svůj život viděl strom na souřadnicích 2212,1321, rozdělit to do dvaceti svaků a hned je z Vás milionář. Zkuste k takovým penězům přijít poctivě.
No, když jsem tady nadhodil pár výhod, je zvláštní, že tak málo lidí do novin píše. Že by to bylo nedostatkem talentu? Pravda jistý je potřeba. Musíte například umět číst a psát! To sice vylučuje většinu populace, ale Ti, kdo tuto kombinaci dovedností ovládají mohou směle psát do novin. Je už na šéfredaktorovi, aby ten článek uvedl do správných souvislostí, například to vydal jako dadaistickou báseň z Kelevarského prostředí:
Hele lama lol
Gp nekra bol
Hmm, špatný příklad, tohle už začíná mít nějaký smysl. A to je nebezpečné…Ještě by se z toho nějakým nedopatřením mohla stát kritika soudobé společnosti a od toho raději dál. Vždyť to by bylo stejné jako linout do vlastní nory. Noviny jsou obrazem Kelevarské společnosti a jsme snad nějací mizerní pisálci, co v novinách nemají co dělat, co nemají úctu k základním hodnotám, tradicím a vůbec! Kdo chce novoty? Já tedy ne! Kam bychom to dospěli, kdybychom si dělali srandu sami ze sebe? Kelevarské noviny jsou instituce! No ne?


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Liška v Poště | Počet komentářů: 108 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Liška v Poště )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist