Zemský Trubač
  Dnešní datum: 31. 05. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Příběh na pokračování - Tajemství II.
Vydáno dne 15. 12. 2006 (2943 přečtení)

Ze začátku děj moc neplyne, ale ke konci se rozjede, tak to na začátku čtení nevzdávejte.

Em, co to je za rámus! Já chci ještě spát! Ha, polštář, pořádně přitlačit k uším a spát…Kterej...! To nemůžou člověka ani vyspat! Grr! V mém zlostném muchlání polštáře mě vyrušilo zaskřípání dveří, někdo sem vcházel z ulice. Přivřela jsem oči, dělala jsem, že spím, ale při tom pozorovala, kdo to může být. Hned, jak jsem zahlídla jeho obličej, poznala jsem v něm toho příjemného mladíka, co mě ošetřuje. Počkat…Příjemného?! Co to melu?! Hmm, přestanu myslet na blbosti a vstanu.

„Á, prin...“ Zabodla jsem do něho svůj naštvaný pohled. „…se nám probudila.“ usmál se zas tím jeho rozpačitým způsobem. „Ne, byla probuzena! Nějakým blbcem, co straší takhle brzo po ránu!“ ohradila jsem se naštvaně. „Brzy? Za chvíli bude poledne.“ „To je pro mě brzy!“ Zesmutněl, otočil se ke mně zády a začal na stůl vyndat nějaké věci z vaku, které asi nakoupil ve městě. Nastala chvíle ticha. Ten nadělá! Jako kdyby ještě neviděl naštvanou ženskou po ránu. A co když neviděl? To není moje starost. Grr, mě se chce tak strašně… „Kde je tady…“ Jak to říct „Kam si můžu…“ „Odskočit?“ zamumlal. „Jo.“ „Tamhle ty dveře.“ Zvedl levou paži a ukázal na dveře v rohu.

Trochu nedůvěřivě jsem vzala za kliku a otevřela je. Vedly na dvůr, kde v koutu stála bouda. Vykonala jsem, co jsem potřebovala, na dvoře byl sud s dešťovkou, v kterém jsem si omyla ruce a oči od ospalků, a vrátila jsem se zpět. Posadila jsem se na postel, zády jsem se opřela o dřevěnou zeď a trucovala jsem. Pozorovala jsem ho a čekala jsem, co se bude dít. Když se otočil, uhnula jsem zrakem. Koutkem oka jsem viděla, jak se ke mně blíží, rozbušilo se mi srdce. „Tady máš něco k snědku.“ podal mi misku se lžící. Nedůvěřivě jsem se podívala na obsah misky, jakási žlutá kaše. „Co to je?“ „Dodá ti to zpět sílu. V klidu jez, já se ti podívám na ránu.“ Nabrala jsem si tedy na lžíci kaši a s důvěrou si ji dala do úst. Tak rychle jsem nevyprskla snad nikdy. „Co to je z blaf?! To jíst nebudu!“ Odhodila jsem misku na stolek vedle mne. „Já myslel, že máš hlad. Ale když ne, tak já to zase odnesu.“, a jak dořekl, natáhl se pro misku. „Tak já to tedy sním.“ Měla jsem totiž opravdu hlad, první sousta mi moc nechutnala, ale pak jsem si na zvláštní chuť kaše zvykla.

Mladík mi mezitím rozvazoval obvaz. „Ky ods b mc vypadt?“ zamumlala jsem s plnou pusou. „Nejdříve polkni, a pak mluv, takhle ti nebylo rozumět.“ Polkla jsme sousto. „Nepoučuj. Kdy odsud budu moct vypadnout?“ „Ty někam spěcháš?“ Zvedl oči od obvazu a podíval se na mě. Upřeně jsme pozorovala zbytek kaše v misce, ani náhodou mě nenapadlo se na něho podívat. „Mám určité závazky.“ „Hm,“ sklonil zrak opět k obvazu. „uvidíme, jak se rána zatáhla.“ Sundal mi obvaz. „No…vypadá to docela dobře. Počkej, omyju ti to.“ Namočil hadřík v misce s vodou, kterou tu již měl připravenou. „Jestli chceš, tak za chvíli už můžeš jít po svých závazcích.“ „Vážně?“ podívala jsem se na něho. „To by bylo fajn.“ Chvíli jsem si koukaly do očí, když jsem si to uvědomila, vrátila jsem se pohledem ke své kaši, on mi zavázal ránu čistým obvazem.

„Udělám ti sebou nějakou mast, abys sis to mohla doléčit.“ „Fajn.“ „To se tak těšíš na rodinu?“ Kysele jsem se uchechtla. „Rodina? Co to je?“ „Ty nemáš rodinu?“ Zahladěla jsem se do dálky. „Ne, nemám.“ „Jakto?“ podíval se na mě starostlivě. „Proto.“ „Pověz mi prosím o sobě něco.“ „Proč o mě? Já jsem strašně nezajímavá. A co ty? Máš rodinu?“ „Ano, mám. Pocházím z Yewu, rodiče tam mají farmu. Jsou chudí, a tak když mi bylo patnáct let, rozhodl jsem se, že jim ulehčím a postavím se na vlastní nohy. Přišel jsem sem, do Britianu, žádnou práci jsem nemohl najít, až se na mě usmála štěstěna a doslova jsem narazil na jednoho Rytíře, který mě vzal do služby.“ „Fuj, Řád…“ odplivla jsem si. „Co proti nim máš?!“ zvedl hlas. To bylo snad poprvé, kdy nemluvil mírně. „Přál bych si být jednou příslušníkem Řádu, bít se za dobro, za pravdu, za Královnu!“ „Pche. Řád rozsévá jen zlo.“ „Jak to můžeš říct?!“ „Zabili mi bratra, který jim nic neudělal.“ Zesmutnila jsem, bylo mi skoro až do breku, ale to jsem nemohla připustit. „Nechci se o tom bavit.“ „Rozumím. Když tak pod postelí v bedně máš tvé brnění, můžeš se už obléknout. Mast budu mít za chvíli.“

Tedy jsem se převlékla a už jsem chrastila po místnosti. Prohlížela jsme si díru po sekerce v mé zbroji. „Hm, ta díra bude potřebovat spravit. Ach jo, další peníze na zbyt.“ „Tady máš tu mast, před spaním si to pomaž.“ „Jo, díky.“ „Kdyby ti došla a nebylo to zahojené, přijď, udělám ti další...“ „To snad nebude potřeba.“ Stáli jsme tam naproti sobě a nikdo nevěděl, co říct. „Kdybys chtěla, mám kamaráda, kováře, spravil by ti to.“ „To je v pohodě, hold si dám od turnajů na chvíli pokoj, než vydělám peníze na opravu. Tak já jdu, ahoj.“ Otočila jsem se a chytla za kliku. „Počkej.“ Otočila jsem se. „Na co?“ „Klidně se někdy zastav, rád tě uvidím.“, opět se rozpačitě usmál. „Když budu mít cestu kolem, zastavím se. Ahoj.“ Rychle jsem vyšla na ulici a vydala si to k městské bráně. Bála jsem se každého jeho dalšího slova.

U farem za Britemm jsem si ochočila koně, nedalo mi to moc zabrat. Jak jsem tak klusala na koni skrz les, pomyslela jsem si, že mě Rossete zabije za ušlý včerejší zisk. Konečně jsem tu! Rychlem jsem vlítla do lokálu a zamířila si to rovnou po schodech nahoru do svého pokoje. „Kam pak mladý pane! Ještě jsme neotevřeli!“ ozval se ostrý hlas Rossety. Strhla jsem si helmu a okřikla ji. „To jsem já!“ „Ha, Mario, ty mi jdeš zrovna pod ruku! Kde jsi byla?!“ „Měla jsem menší nehodu.“ „To mi zaplatíš!“ To jsem už byla nahoře na schodech a mířila jsem si to ke svému pokoji. „Jako vždycky!“ zakřičela jsem. Jen co se za mnou zabouchy dveře, oddechla jsem si. Konečně doma. Co je tohle za domov? Jedna postel, skříň, kde mám jedny ušmudlané šaty, stůl, židle, přes kterou visí pracovní obleček, a to vše v tmavém podkrovní pokoji, tak malém, že i králíci v králíkárně se maj líp. No nic, sundat brnění, dojít se za dům ke studně omýt, obléct se do pracovního a jít makat. Pitomej život!

Venku je už tma a lokál se plnění smradlavejma chlapa. Dneska tu je docela narváno, ani nestíháme roznášet pití. Dám si na chvíli pauzu, už mě bolí nohy. Posadila jsem se u baru a pila jsem, když v tom si ke mně přisedl takový tlusťoch. „Ahoj slečinko.“ pozdravil a já myslela, že mě jeho dech složí. „Ahoj bojovníku.“ Odpověděla jsem s úsměvem. „Máš pěkný kožený obleček.“ To už se mi jen jeho ruka sunula pomalu po stehně. Nuceně jsem se na něho usmála. „Nechtěla by jsi se mnou jít někam, kde bychom byli sami?“ „Tahle je nejlepší co mám, stojí dva tisíce za noc.“ Skočila do toto Rossete. Tlusťoch hodil na bar velký měšec. „To by to myslím mělo vyřešit.“ Teď jsem si mu teprve podívala pořádně do tváře, koho mi jen připomíná? „V pořádku.“ Odpověděla Rossete. „To víš slečinko,“ pohladil mě po ruce, „v neděli jsem měl smůlu na turnaji, nějaký mladík si myslel, že mě porazí, ale nakonec dopadl hůř než já.“ Začal se hlasitě smát. Ne, to není možné, to se mi jenom zdá. Znova jsem si ho prohlídla. Ano, je to on! To tlustý prase, který mě chtělo zabít! „Mario!“ promluvila na mne Rosseta, „tak vezmeš pána nahoru?“ Byla jsem totálně znechucená. Co já teď udělám? Napadaly mě jen dvě možnosti.

1.Uteču.
2.Vezmu ho nahoru.


Související články:
Kelevarský Dekameron - Intro (01.12.2014)
Dům neřesti (01.10.2012)
Daywalkerův koutek poezie (27.10.2007)
Daywalkerův koutek poezie (13.10.2007)
Daywalkerův koutek poezie (29.09.2007)
Daywalkerův koutek poezie (22.09.2007)
Daywalkerův koutek poezie (15.09.2007)
Daywalkerův koutek poezie (01.09.2007)
Daywalkerův koutek poezie (25.08.2007)
Daywalkerův koutek poezie (11.08.2007)
Daywalkerův koutek poezie (28.07.2007)
Báseň, když se zlobím (21.07.2007)
Daywalkerův koutek poezie (14.07.2007)
Daywalkerův koutek poezie (30.06.2007)
Snadný zisk (21.04.2007)
Arden - IV. díl (24.02.2007)
Elfí píseň (20.01.2007)
Teplo domova (12.01.2007)
Baalův štít (12.01.2007)
Příběh na pokračování - Tajemství III. (05.01.2007)
Daywalkerův koutek decentní poezie - XV. (08.12.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - XIV. (24.11.2006)
Příběh na pokračování - Tajemství I. (24.11.2006)
Rotten IX. (18.11.2006)
Rotten VIII (10.11.2006)
Rotten VII. (03.11.2006)
Rotten VI. (20.10.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - XIII. (20.10.2006)
Jak jsem žil (13.10.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - XII. (13.10.2006)
Rotten V. (06.10.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - XI. (06.10.2006)
Rotten IV. (30.09.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - X. (30.09.2006)
Rotten III. (15.09.2006)
Pomsta (15.09.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - IX. (15.09.2006)
Příběh na pokračování - Rotten II. (08.09.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - VIII. (08.09.2006)
Písař - Respekt (08.09.2006)
Pár veršíků po druhé (01.09.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie - VII. (01.09.2006)
Příběh na pokračování - Rotten (01.09.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie VI. (25.08.2006)
Pár veršíků (19.08.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie V. (19.08.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XVII. (11.08.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie IV. (11.08.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie III. (04.08.2006)
"Pohádka" o Krčmě (28.07.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie II. (28.07.2006)
Paměti jednoho z nás! (21.07.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XVI. (21.07.2006)
Daywalkerův koutek decentní poezie (14.07.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XV. (14.07.2006)
Písař (14.07.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XIV. (23.06.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XIII. (26.05.2006)
Frane a orci (19.05.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XII. (19.05.2006)
Elrik (19.05.2006)
Příběh na pokračování - Splněný sen XI. (05.05.2006)
[Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 128 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1557 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1124 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1078 hl.)
 
Je mi to jedno (1039 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1005 hl.)
 
Nečtu to tu (1140 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6943

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist