Zemský Trubač
  Dnešní datum: 25. 05. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Frakce z pohledu neutrála
Vydáno dne 18. 11. 2006 (816 přečtení)

Jak to vidím já...

Sedím v redakci, po několika nezdařilých pokusech najít nějaké téma pro nový článek do tohoto čísla jsem si zapálil dýmku a začal v klidu relaxovat s nohama opřenýma o psací stůl. Pozoruji malé obláčky dýmu linoucí se z mé fajfky a v duchu se modlím, aby nepřišla Taoki, která by mě okamžitě řádně vyčinila za zakouřenou místnost.V duchu se nad tím ale spiklenecky usmívám, jak se říká, zakázané ovoce chutná nejvíce a v tomto případě dvojnásob, hlavně, když mám tak dobrý a voňavý tabák ze severu.

Pomalu jsem se přesunul k oknu a pozoroval čilý ruch v sychravém počasí na Britainské ulici. Mé oči mžikaly z jedné strany na druhou a aniž bych si to vlastně uvědomil, zahlédl jsem v dálce spoře oděného jezdce, jak pomalu přijíždí k redakci. To by nebylo nic nenormálního, ale upoutal mě další jezdec v těžké zbroji, který jel za ním a cosi vykřikoval. Otevřel jsem tedy okno, abych měl možnost slyšet o co se jedná.

Spoře oděný jezdec se zastavil, otočil se čelem na přijíždějícího jezdce a jeho ruka pomalu sjela ke koženému pouzdru na boku jeho koně, kde měl zavěšenou kuš. Do rukou ji však ale nevzal. Nedělal nic a na chvíli mě připadalo, jako by zkameněl.Vyčkával. Druhý ho dojel a nyní jsem měl možnost spatřit, že se jedná o rytíře Řádu. „Z královnina nařízení ti přikazuji, opusť toto město“, zakřičel a v jeho rukách jsem viděl natáhnutou kuš, kterou mířil na jezdce. Aha, tak tohle asi křičel i předtím a v té chvíli jsem již i věděl, že se zde jedná o členy Order a Chaos. Nemá cenu zde vypisovat důvody kolem znesváření těchto dvou frakcí, protože každý obyvatel této země je zná.

S napětím jsem čekal na reakci člena frakce Chaos. „A pokud neopustím?“, přišla velmi rychle.
„Tak použiji veškeré nezbytně nutné prostředky k tomu, aby jsi opustil.Buď živý a dobrovolně, nebo mrtvý a nedobrovolně“, zakřičel rytíř.
„A nebo zavoláš kamarády, že? To na mě zaútočíš, i když nemám zbraň?“, drze se uchechtl člen Chaosu.
„Klidně, použiji vše, co mi královna povoluje. Jsi její nepřítel, a tak tu nemáš co dělat.“
„Aha, královna...mno, jak myslíš. Ale toto město je snad i pro svobodný lid nebo se pletu? A já jsem ze svobodného lidu, takže se mohu pohybovat, kde se mi zlíbí. Nejsem vrah, abych se musel schovávat před vámi a strážemi kdesi v lesích. Takže tu můžu být“, usmál se opět člen Chaosu.
„Nemůžeš a opusť město ve jménu královny“, zařval opět rytíř a zamířil svoji kuš.
„Mno, jak poroučíš tedy. Strachem zmírám z tvých hrozeb, ale nebudu tu prolévat ničí krev. To mi nepřísluší.“? řekl nyní vážným hlasem člen Chaosu a po magicky odříkané formuli po něm zůstal jen obláček dýmu.
Rytíř se spokojeně otočil a odjel kamsi do davu.

Tak a mám to...už vím, o čem budu psát. Opustil jsem redakci a pěšky se vydal k Britainské kovárně, kde se shlukuje lid. Po malé chvilce jsem tam dorazil a byl jsem i potěšen, kolik lidí jsem tam mohl spatřit. A jako obvykle, spatřil jsem tam i mnoho takových, kteří se tam vydali pouze zdokonalovat své bojové umění s vrahy postávajícími za hranicí města. Jak jsem měl možnost spatřit, místy šlo jen o lehké kočkování se ze zábavy, ale místy šlo opravdu o život.Dokonce jsem spatřil u kovárny i bojovníka s cejchem další frakce - Nekromantů. Postával a jen pokukoval, do ničeho nezasahoval, nikoho si nevšímal, a tak si také nikdo nevšímal jeho. Ale až do chvíle, kdy se poblíž něj z ničeho nic objevil člen Order a bez jakéhokoliv upozornění jej napadl. Nekromant přešel do protiútoku. Čím byl napaden, tím se i bránil. Kuší. Z čeho jsem byl ale překvapen, dokázal ten útok obrátit ve svůj prospěch a dokonce začínal mít nad příslušníkem Řádu navrch. Jak to skončilo? Pro mě velikým zklamáním, protože příslušník Řádu místo toho, aby čestně padl v boji s tímto nepřítelem, kterého napadl on sám, utekl.

Vrátil jsem se zpět do redakce, opět zapálil dýmku a začal přemýšlet nad tím, co vám teď napíši. Nechci v tomto nikoho napadat nebo urážet, ale chtěl bych vás přivést k zamyšlení.

Z mého pohledu neutrála jsem byl velice zklamán z chování onoho člena Order. Letěla mi hlavou pouze ta myšlenka, proč udělal, co udělal. Jak se na to mám dívat? Někdo, kdo mě má chránit jako prostého občana před vrahy či zrovna Nekromanty, se zachová tak, že když vyprovokuje boj a náhle zjistí, že nemůže vyhrát, tak zbaběle uteče? Jak vidno, u některých otázka cti neznamená asi to, co před dávnými časy, raději nepřijdu o to, co mám u sebe a zachráním si holý život.

Já osobně velký válečník nejsem a pokud jsem napaden, tak se raději snažím zmizet co nejrychleji to jde, ale pokud už bych někoho sám osobně napadnul, dokončím tento souboj i s tím výsledkem, že ho nevyhraji, budu poražen a to se všemi následky jako ztráta mého majetku či peněz.

Pro mě, jako pro prostého neutrála, není ani jasná pozice frakce Nekromanti. Jak je možné, že představují to, co představují ze svého zákoně zlého přesvědčení a přitom je mohu potkávat v městech královských i jiných? Sice je pravda, že jak se někde objeví, snaží se je rytíři Order okamžitě donutit k odchodu z města jakýmkoliv prostředkem a bez varování, ale přitom královské stráže jako takové zůstávají naprosto v klidu.

A potom tu máme poslední zmiňovanou frakci Chaos. Jako neutrální občan bych se občas rád také dozvěděl přímo ze světa, proč se děje, co se děje. Nikdy jsem nikde neviděl žádné shromáždění občanů, kteří by, i když jen pravděpodobně pouze pár, naslouchali někomu z frakce Chaos, který by přednášel o tom, proč bojují, za co bojují. Sice se to člověk občas dozví z veřejných prohlášení, ale je to neosobní. Jak mě má jako neutrálního občana přesvědčit něco, co vidím pouze v nějakých vyhláškách, ale neslyším to hlásat přímo členy Chaosu? Proč tolik nechtějí vládu královny?

Já jako neutrální občan nepociťuji nic tak závažně zlého, abych si přál její sesazení. Musím snad platit poplatky za užívání královských cest? Musím snad odvádět každý měsíc daně, které by mě zasahovaly nějak razantně do mých vydělaných peněz? Proč bych nemohl jako neutrální válečník při spatření Nekromanta ve městě, který představuje pouze a pouze zlo použít také sílu k jeho vyhnání za hranice města? Pokud jednou nosí někdo jejich cejch, proč to nemohu udělat?

Frakce jako takové jsou tedy pro mě, jako neutrálního občana Kelevarského království naprosto nepřesvědčivé a bohužel, co mě potvrdilo i při mé malé soukromé anketě mezi prostým lidem, i pro ně jsou nezajímavé a nepřesvědčivé. Možná bych ještě při přimhouření obou mých očí viděl nějaký smysl frakce Order při ochraňování nebohých horníku proti krvežíznivým vrahům, ale bohužel v této chvíli nemohu přijít na nic jiného.

Dotatek k článku:

Nemám v úmyslu tímto článkem vyvolávat nějaké hádky či rozbroje, jen jsem se snažil poukázat na to, co se nezdá mě, coby neutrálovi, ale také spoustě jiným lidem, kteří tu nejsou jen od toho, aby bojovali kdykoliv a kdekoliv to bude možné, ale také si užívali života.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Zedulus | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1554 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1121 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1076 hl.)
 
Je mi to jedno (1037 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1003 hl.)
 
Nečtu to tu (1138 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6929

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist