Zemský Trubač
  Dnešní datum: 02. 03. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

téma * Příběh vendora
Vydáno dne 20. 10. 2006 (1013 přečtení)

Před několika dny jsem jako každý den šel na tržnici za svým vendorem, abych se ujistil, že obchod prosperuje. Prodíral jsem se mezi stánky a desítkami postav a uvědomil si, že vlastně nikdo nezná jejich minulost, jejich příběhy. Vendoři mají svá jména a jsou každodení součástí některých z nás, avšak nic se o nich neví. Proto bych se s vámi podělil o kratičký příběh, který vám vypoví, jak Frane k vendorovi přišel. *usmál se*Lod sebou kymácela. Silný vítr se opíral do plachet a pohrával si s ní. Ostré vlny narážely do jejího trupu a prudký déšt bičoval posádku, která se přes běsnicí počasí pokoušela udržet kurz.

Neal seděl na posteli ve své kajutě a snažil se vyhýbat poletujicím předmětům, které ji před pár hodinami zdobyli. Byl na cestě do Kelevaru, avšak osud tomu chtěl zřejmě jinak. „Hoří“ bylo několikrát slyšet z paluby. Neal nečekal, opustil svou kabinu a po dřevěných schodech, po kterých se valili proudy vody spěchal na povrch lodě. Půda pod jeho nohama byla nejistá a několikrát upadl. Loď se kymácela ze strany na stranu a po palubě se přelévali proudy vody.

Stožáry včetně plachet byli v plamenech. Posádka i cestující se vrhali do moře. Loď byla ztracená. Neal neváhal, přeskočil zábradlí a skočil do běsnících vln. Voda byla dost studená, avšak na tento fakt se snažil nemyslet. Plaval co nejdále od potápějicího se vraku. Ani nenapočítal, kolik udělal temp, když se dostavila pichlavá bolest na hrudi. Musel si odpočinout. Plaval na místě a marně se snažil zahlednout loď. Bylo už pozdě a bouře si vybrala svou daň. Počasí utichlo a hladina byla rázem klidná. Občas bylo vidět kus trámu, bedny, a sudy pohupujicí se na vlnách. Neal udělal několik temp a pevně se chytil sudu. Byl unaven a mírně podchlazen. Několik desítek minut se pohupoval na otevřené vodě, než jeho víčka klesla.

Rychle otevřel oči. Ležel v posteli neznámo kde. Přemýšlel, zda-li to všechno nebyl sen, noční můra, která si jen pohrávala s jeho myslí. Z přemýšlení ho až vyvedly otevírajicí se dveře. Uviděl muže v mytherilové zbroji. Dlouhé bílé vlasy až po ramena. „No konečně“ řekl chlapík a usmál se. Po té se dal do řeči. Začal vyprávět o tom, jak byl rybařit a se svou kocábkou narazil na zbytky lodě, která se patrně stala obětí včerejší bouře, když v tom uviděl tělo pohupujicí se na hladině. „ Byl si v bezvědomí, ale měl si obrovské štěstí, že tě proud donesl blízko pevniny a já tě uviděl.“ Dodal mužík a podával Nealovi hrnek s bylinkovým čajem. Ten se napil a muž pokračoval o tom, jak tělo vytáhl, a jakou měl radost, když zjistil, že tonoucí stále žije. Jak ho odvezl na své lamce až do svého příbytku. Neal vše poslouchal a pak vděčně pravil. „Komu vlastně vděčím za záchranu?" Chlapík v mytherilové zbroji se jen usmál a pravil. „Mé jméno je Frane.“ Od té doby se mezi oběma muži vytvořil svazek přátelství. Neal bydlel u Franeho a staral se mu věrně o obchod.


[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Frane )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1613 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1207 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1123 hl.)
 
Je mi to jedno (1085 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1050 hl.)
 
Nečtu to tu (1190 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7268

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist